Porażka na koniec

Autor: ts 05.05.2017 Nr: 18/2017

PIŁKA RĘCZNA – II LIGA MĘŻCZYZN: Na zakończenie sezonu piłkarze ręczni przeworskiego Orła przegrali z Glorią Katowice. Nasz zespół od początku miał kłopoty w tym starciu, pozwalając rywalom szybko zbudować przewagę.

SPR Orzeł Przeworsk - Gloria Katowice 32-36 (13-18)

Orzeł: Pieczek, Śliż, Żak – Kozdroń 12 (5k), Kuras 5, Leja 1, Szybicki, Curzytek, Górski 2, Kowalski 1, Kornafel 4, Rybak 5, Świerk 2, Sowa, Wnęk.

Kary 8 i 12 min. Widzów 200.

Katowiczanie zaskoczyli miejscowych skuteczną gra z kontry. Właśnie dzięki temu po 15 minutach prowadzili już 7 bramkami. Szczypiorniści Orła nie poddawali się jednak i na początku drugiej połowy zdołali dogonić przyjezdnych i doprowadzić do remisu po 23. Być może gdyby grali spokojniej udałoby im się odskoczyć Glorii na bezpieczny dystans, niestety popełniali zbyt dużo błędów w ataku i chociaż mecz niemalże do końca toczył się gol za gol nie zdołali pokonać gości. Katowiczanie kolejny raz w tym pojedynku udanie skontrowali i uciekli na cztery bramki.

POZOSTAŁE WYNIKI: Padwa Zamość – Viret Zawiercie 28:27 (12:14); AZS UJK Kielce - Wisła Sandomierz 32:20 (18:11); Politechnika Świętokrzyska Kielce - Grunwald Ruda Śląska 30:27 (15:13); Azoty II Puławy – Krakowiak 34:42; Siódemka Mysłowice - MOSiR Bochnia 23:29 (14:15).