Budynek MOK-u czeka duży remont

Autor: md 12.05.2017 Nr: 19/2017
Na zdjęciach prace w piwnicach Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, które były prowadzone pod koniec 2016 roku.
Na zdjęciach prace w piwnicach Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, które były prowadzone pod koniec 2016 roku.

Gmina Miejska Jarosław, w ramach konkursu dedykowanego Miejskim Obszarom Funkcjonalnym, zdobyła dotację na remont budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Prace obejmą m.in. budowę klatki schodowej wraz z szybem windowym i montażem windy oraz remont pomieszczeń piwnic, elewacji i instalacji kanalizacji wewnętrznej.

Projekt „Rozwój infrastruktury kulturalnej oraz rozwój oferty kulturalnej na terenie Gmin MOF Jarosław – Przeworsk” obejmował szereg działań związanych z poprawą dostępu do kultury na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk oraz zwiększeniem jakości oferty kulturalnej w poszczególnych gminach.

   Gminie Miejskiej Jarosław udało się pozyskać dotację na remont budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, którego całkowita wartość wyniesie prawie 10 mln zł.

   W ramach remontu zaplanowano budowę klatki schodowej wraz z szybem windowym i montażem windy oraz remont pomieszczeń piwnic, elewacji i instalacji kanalizacji wewnętrznej.

   Po remoncie ma zwiększyć się dostępność do oferty kulturalnej dla osób z różnych grup wiekowych oraz osób niepełnosprawnych ruchowo. Poprawi się także bezpieczeństwo i komfort, zarówno pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury, jak też osób korzystających z oferty kulturalnej. Oprócz tego, po remoncie, będzie możliwe prowadzenie nowych form działalności, jak np. aktywizacja kulturalna lokalnego społeczeństwa m.in. poprzez organizację warsztatów czy kursów. W konsekwencji wzrośnie także atrakcyjność nie tylko obiektu, ale i całego miasta.

   Koszty, jakie poniesie w związku z remontem nasze miasto to ponad 4,5 mln zł. 85% wydatków kwalifikowanych zostanie pokrytych ze środków pochodzących z dotacji.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum