Motocykliści otworzyli „Bramę na Bieszczady”

Autor: bk 12.05.2017 Nr: 19/2017
Otwarcie sezonu motocyklowego połączone zostało z przecięciem wstęgi i poświęceniem „Bramy na Bieszczady”.
Otwarcie sezonu motocyklowego połączone zostało z przecięciem wstęgi i poświęceniem „Bramy na Bieszczady”.

Tegoroczne otwarcie sezonu motocyklowego, jakie miało miejsce w Sanktuarium w Jodłówce połączone zostało z oficjalnym otwarciem drogi Pruchnik-Nienadowa, zwanej „Bramą na Bieszczady”.

W niedzielę, 7 maja motocykliści z naszego regionu wzięli udział w tradycyjnym już otwarciu sezonu, który ma miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, na które zaprosiło stowarzyszenie Motor Bike Drivers Team Jarosław.

   Po wspólnie przeżytej Mszy św. parada motocyklistów udała się na tzw. „Bramę na Bieszczady”, czyli drogę powiatową Pruchnik-Nienadowa, która zbudowana została w ubiegłym roku.

   Tam nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i symboliczne oddanie do użytku nowego odcinka, który stanowi doskonałe połączenie terenu naszego powiatu z Bieszczadami. W uroczystości udział wzięli m.in.: ks. dziekan Piotr Kandefer, który dokonał poświęcenia drogi, a także posłowie: Bogdan Rzońca i Piotr Uruski; senator Mieczysław Golba; Lucjan Kuźniar - wicemarszałek Województwa Podkarpackiego; Marcin Zaborniak - dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego; Tadeusz Chrzan – starosta jarosławski; Wacław Szkoła – burmistrz Pruchnika; Maciej Łukaszek - przedstawiciel wykonawcy, firmy Strabag.

   Parada, w której mimo niesprzyjającej pogody uczestniczyło wielu motocyklistów, udała się następnie do Pruchnika, gdzie odbył się motocyklowy piknik.

– Droga Pruchnik-Nienadowa ma usprawnić komunikację, ale także zapewnić wzrost bezpieczeństwa drogowego w południowej części powiatu jarosławskiego. Dla mieszkańców Jarosławia i okolic to także najbliższe połączenie z Bieszczadami, stąd jej nazwa – mówił podczas otwarcia starosta T. Chrzan.

   „Brama na Bieszczady” to ok. 7 km odcinek drogi łączący Pruchnik z Huciskiem Nienadowskim. Pieniądze na jej budowę (ok. 7 mln zł) pochodziły z ogólnopolskiego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (3 mln) oraz wkładu własnego Powiatu Jarosławskiego oraz Miasta i Gminy Pruchnik.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum