Młodzi muzycy zdobywają laury

Autor: md 12.05.2017 Nr: 19/2017

Uczniowie szkół muzycznych z powiatu jarosławskiego mogą poszczycić się kolejnymi osiągnięciami na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Trzy dni – trzy konkursy – trzy sukcesy Izabeli Dobrowolskiej

 

Izabela Dobrowolska, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu w ostatnich dniach kwietnia wzięła udział w dwóch konkursach ogólnopolskich i jednym międzynarodowym. Na wszystkich odniosła sukcesy. 26 kwietnia młoda flecistka uczestniczyła w VI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych „School & Jazz Festival” w Lubaczowie, gdzie w duecie z Maksymilianem Myłkiem, uczniem klasy perkusji, wywalczyli sobie Nagrodę Główną. Nazajutrz Iza zajęła II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej w Jarosławiu. Następnego dnia uplasowała się na I miejscu w Międzynarodowym Konkursie Fletowym „Flautiada” w Bratysławie. W każdym z tych konkursów uczennica zaprezentowała inny repertuar.

   Od kilku lat akompaniatorem Izy jest Wojciech Majchrowicz, nauczyciel klasy fortepianu, który pomaga uczennicy przygotować utwory na najwyższym poziomie artystycznym. Z kolei nad rozwojem umiejętności w zakresie gry na flecie czuwa Jolanta Antonik.

 

Mikołaj Wańkowicz wśród najlepszych

Kolejne sukcesy na swoim koncie ma także Mikołaj Wańkowicz, uczęszczający do Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku. Uczeń klasy akordeonu Krzysztofa Burego w drugiej połowie marca uczestniczył w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle, gdzie zdobył wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Następnie wziął udział w trwających od 23 do 26 kwietnia XVII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych. Zdobył tam I nagrodę. W ostatnim tygodniu kwietnia udał się do Ostrawy i wywalczył sobie II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym.

 

Na podium stanęła także Joanna Jamrozik

Sukcesem może pochwalić się również Joanna Jamrozik, uczennica Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku, która – występując w duecie z M. Wańkowiczem – uzyskała I nagrodę w XVII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych. Joasia, podobnie jak jej kolega Mikołaj, jest uczennicą klasy akordeonu K. Burego.

Komentarze