Od pięciu pokoleń gaszą pożary

Autor: 12.05.2017 Nr: 19/2017
Odznaczenie sztandaru Złotym Znakiem Związku.
Odznaczenie sztandaru Złotym Znakiem Związku.

W niedzielę, 30 kwietnia odbyła się uroczystość jubileuszu 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wylewie oraz poświęcenia pomnika św. Floriana na placu przed strażnicą, połączone z obchodami Gminnego Święta Strażaka.

Jubilatka, mimo upływu lat, to prężna i aktywna jednostka. Zrzeszeni w OSP strażacy, tworzą piękną kartę służby na rzecz człowieka i jego bezpieczeństwa. Realizując wyznaczone zadania pokazują, że potrafią działać z dużym zaangażowaniem, poczuciem odpowiedzialności i świadomości.

   Jubileusz rozpoczął się Mszą św. odprawioną przez proboszcza ks. Jana Grzywacza w kościele w Sieniawie, po której oddziały strażackie i poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Sieniawa, przemieściły się na plac przed remizą OSP.

Tutaj, po rozpoczęciu ceremoniału, powitaniu zaproszonych gości przez dh Eryka Ceglaka, pomnik św. Floriana poświęcił Ks. Proboszcz, a delegacje złożyły pod nim kwiaty.

OSP w Wylewie otrzymała tego dnia Złoty Znak Związku OSP RP – najwyższe odznaczenie w polskim ochotniczym pożarnictwie. Aktu dekoracji dokonał Członek Zarządu Głównego ZOSP RP i Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh Wiesław Kubicki w asyście prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Sieniawie Adama Wosia i komendanta KP PSP w Przeworsku Janusza Flaka.

   W przeddzień święta strażaków, wręczone zostały medale, odznaczenia i wyróżnienia ochotnikom za bezinteresowną służbę na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia. Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni: Tadeusz Hartleb, Jan Zawada, Jerzy Dziaduch i Artur Ceglak. Brązowymi medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni: Rafał Król i Robert Filip. Odznakę „Strażak wzorowy” odebrała Anna Gardzielik. Z kolei najstarszy strażak z jednostki OSP Wylewa Tadeusz Hartleb otrzymał odznakę za wysługę 65 lat.

   Rys historyczny Jubilatki przedstawiła dh Bogusława Moczarska. Następnie życzenia na ręce prezesa OSP Wylewa Jerzego Dziaducha, naczelnika Jana Zawady oraz wszystkich strażaków z gminy Sieniawa złożyli zaproszeni goście. Życzyli strażakom, aby powodów do interwencji było jak najmniej, a pomyślność i spełnienie dawały satysfakcję z podejmowanych trudów ochotniczej służby.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane