Wspólny sukces

Autor: md 12.05.2017 Nr: 19/2017
Projektu „Tacy sami – plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych” został zgłoszony do konkursu „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto” przez Urząd Miasta Jarosławia.
Projektu „Tacy sami – plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych” został zgłoszony do konkursu „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto” przez Urząd Miasta Jarosławia.

Jarosławski projekt „Tacy sami – plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych”, zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto”, został doceniony przez komisję konkursową oraz internautów!

Inicjatorem projektu „Tacy sami – plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych” było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową został ulokowany w Ogrodzie Jordanowskim przy Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. Realizacja przedsięwzięcia odbyła się w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Jarosławia na 2016 roku, zaś koszt inwestycji wyniósł ponad 238 tys. zł.

   W ramach modernizacji i doposażenia istniejącego placu zabaw dla potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową zamontowane zostały takie urządzenia jak: zestaw wielofunkcyjny, huśtawka dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, huśtawka typu Bocianie Gniazdo, wielofunkcyjna karuzela, piaskownica oraz tunel. Pojawiła się też mała architektura.

   Konkurs „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto”, do którego Urząd Miasta Jarosławia zgłosił tutejszy projekt, zorganizowała Fundacja Napraw Sobie Miasto. Miał on na celu promocję najbardziej inspirujących projektów, zrealizowanych ze środków finansowych pochodzących z budżetów obywatelskich.

   Nasz projekt zdobył najwyższą ocenę członków jury w kategorii „samorządowe”. Dodatkowo uzyskał drugie miejsce w głosowaniu internautów.

   Wręczenie nagród odbędzie się na przełomie maja i czerwca, w trakcie trwania Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum