Na „Polach Nadziei” zebrano 80 tys. zł

Autor: md 12.05.2017 Nr: 19/2017
Pieniądze do około 140 puszek zbierali uczniowie i nauczyciele. W sumie w kwestę włączyło się 625 wolontariuszy.
Pieniądze do około 140 puszek zbierali uczniowie i nauczyciele. W sumie w kwestę włączyło się 625 wolontariuszy.

29 i 30 kwietnia odbył się finał jarosławskich „Pól Nadziei”. Wolontariuszom udało się zebrać dokładnie 80 20,32 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie Hospicjum im. św. Jana Pawła II, którego siedziba mieści się przy ul. Sanowej 11 w Jarosławiu.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, Jarosław przyłączył się do międzynarodowej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, której ideą jest pozyskanie środków finansowych na potrzeby powstawania i bieżącego funkcjonowania hospicjów, jak też edukowanie i uwrażliwianie dzieci, młodzieży i dorosłych na los terminalnie chorych ludzi.

   Finał jarosławskich „Pól Nadziei”, który zapowiadaliśmy w numerze 16/2017 GJ, kiedy to szerzej opisywaliśmy tę szczytną akcję, odbył się 29 i 30 kwietnia. Przez dwa dni 625 wolontariuszy, ze specjalnie oznakowanymi skarbonkami, stało przed sklepami (w sobotę) i kościołami (w niedzielę), gdzie zbierało datki od ludzi dobrej woli. W sumie udało im się zebrać dokładnie 80 20,32 zł. Za złożoną ofiarę – podobnie jak na całym świcie – wolontariusze wręczali darczyńcom sztuczne żonkile, uznawane za międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

   W przygotowania sztucznych kwiatów, które trafiły do ofiarodawców, zaangażowane były wszystkie jarosławskie szkoły – od podstawówek, aż po uczelnię. Uczniowie i studenci już od marca wykonywali żonkile z bibuły i krepiny. Rekordzistą okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, którego uczniowie wykonali przeszło 2 tys. sztucznych kwiatów. Ponadto do jarosławskiej zbiórki dołączyli także uczniowie z Cieszacina i Pawłosiowa.

   Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu, podobnie jak zakład opiekuńczo-leczniczy i schronisko dla bezdomnych mężczyzn, jest częścią działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie” – Przystani MB Jasnogórskiej prowadzonej przez ks. Franciszka Rząsę. To właśnie do tego miejsca trafią środki zebrane w ramach jarosławskich „Pól Nadziei”. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie oraz zakup odpowiedniego sprzętu do hospicjum, w którym ulgę w cierpieniu będzie mogło odnaleźć około 30 osób dotkniętych m.in. chorobami nowotworowymi.

   Całą zbiórkę koordynowało i rozliczało Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu na czele z archiprezbiterem jarosławskim ks. prał. Andrzejem Surowcem – głównym koordynatorem jarosławskich „Pól Nadziei”.

   Niezależnie od prowadzonej akcji, Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu można wesprzeć przekazując darowiznę finansową na konto bankowe nr: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001 lub bezpośrednio do Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II przy ul. Sanowej 11 w Jarosławiu; przekazując takie rzeczy jak: pościel, prześcieradła, ręczniki, środki higieniczne i opatrunkowe, środki czystości, odżywki i środki pielęgnacyjne dla niemowląt oraz przedmioty służące do opieki nad chorymi, jak na przykład sprzęt medyczny czy też organizując akcje charytatywne (koncerty, maratony, aukcje) popularyzujące ideę opieki hospicyjnej, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz hospicjum.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum