Pożar przy ul. Pełkińskiej

Autor: ek 12.05.2017 Nr: 19/2017
Pożar przy ul. Pełkińskiej
Fot. czytelnik

W sobotę, 6 maja przy ul. Pełkińskiej miał miejsce pożar starego drewnianego obiektu. Ogień został ugaszony. Przyczyny nie ustalono.

Około godziny 20. 50 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu wpłynęło zgłoszenie z informacją o pożarze starego drewnianego obiektu. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu. W akcji gaśniczej uczestniczyli również strażacy z OSP Pawłosiów i OSP Szówsko.

– W momencie dotarcia na miejsce część powierzchni budynku było zajęte pożarem. Ogień obejmował już cześć więźby dachowej i wydostawał się na zewnątrz – mówi mł. bryg. Zygmunt Jasiłek, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu.

– Po zlokalizowaniu źródła pożaru i częściowym ugaszeniu przeszukane zostały wszystkie pomieszczenia. Na szczęście nikogo nie było w środku – dodaje Z. Jasiłek.

Akcja gaśnicza trwała 2 i pół godziny. Spaleniu uległ znajdujący się w środku sprzęt oraz część ścian i dach. Przyczyna pożaru nie została ustalona. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

– Policjanci ustalili właściciela budynku. W chwili zdarzenia pokrzywdzona nie była w stanie oszacować strat. Budynek ten był niezamieszkały. W tej chwili funkcjonariusze jarosławskiej komendy prowadzą czynności w tej sprawie. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich – informuje podkom. Marta Gałuszka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum