Nie żyje 21-letni pilot szybowca

Autor: md 12.05.2017 Nr: 19/2017
Szybowiec runął na ziemię zaraz po starcie.
Szybowiec runął na ziemię zaraz po starcie.
Fot. kpp

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych bada okoliczności wypadku szybowca, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 21-letni pilot. Do tragedii doszło w środę, 3 maja w pobliżu lotniska Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku lotniczego doszło około godz. 14.30 – zaraz po starcie szybowca, którym lot szkoleniowy odbywał 21-letni mieszkaniec pow. przeworskiego. Pomimo reanimacji, pilot nie przeżył wypadku.

   Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci oraz prokurator. Funkcjonariusze przesłuchali świadków wypadku, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzili dokumentację. Na miejsce przyjechali także eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która została powiadomiona o wypadku przez tutejszą policję. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora ciało zmarłego zabezpieczono do badań.

   Śledztwo w sprawie wypadku szybowca wszczęła Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

Postępowanie prowadzone jest pod kątem spowodowania wypadku lotniczego, którego następstwem jest śmierć – informuje prokurator Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu, Dariusz Łupiński.

   Jak ustaliliśmy, przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła przyczynę śmierci, ale nie dała odpowiedzi na pytanie, dlaczego doszło do wypadku.

   Tragiczny w skutkach przelot nie był pierwszym lotem przeworszczanina. 21-latek lotnictwem pasjonował się od wielu lat. Obecnie był studentem 3-go roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Z Aeroklubem Ziemi Jarosławskiej był związany od mniej więcej pięciu lat.

   Uroczystość pogrzebowa tragicznie zmarłego adepta sztuki pilotażu odbyła się w sobotę, 6 maja w Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku. Aby uczcić pamięć młodego pilota, Aeroklub Ziemi Jarosławskiej zbiera zdjęcia z jego wizerunkiem. Pamiątkowe fotografie zostaną przekazane rodzinie zmarłego.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum