Spotkanie z satyrą

Autor: 12.05.2017 Nr: 19/2017
Podczas wernisażu wystawy.
Podczas wernisażu wystawy.

„BOSA TYRA TO WIADOMO OŚCI” – to tytuł wystawy rysunku satyrycznego Marka Gliwy, której wernisaż odbył się w piątek, 28 kwietnia w galerii „Magnez” w Przeworsku.

Marek Gliwa to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury od 1999 r. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych oraz grupowych w Polsce czy za granicą. Swoje prace wystawiał np. w duecie razem z Henrykiem Cebulą „CEBULA-GLIWA DUO”. Brał udział w kilkudziesięciu konkursach i zbiorowych wystawach rysunku satyrycznego w Polsce i za granicą. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień.

   Swoje rysunki publikował w prasie lokalnej m.in. w Gazecie Jarosławskiej i Okolicznej czy Głosie Jarosławia. Jest autorem kilku okładek płyt muzycznych oraz ilustracji do bibliofilskich wydań tomików poezji. Jest autorem logo Galerii „Pirania”, „Piranie Dwie”, „Piranie Trzy”. Pracuje w firmie reklamowej, a jak sam o sobie mówi – rysuje dla przyjemności, nałogowo i wszędzie. Wnikliwy obserwator, rysuje na wiele tematów, a każda z prac przykuwa uwagę i oczekuje od odbiorcy chwili refleksji.

   Wystawę w galerii „Magnez” otworzył wraz z dyrektorem Tomaszem Sykiem, pracownikiem Muzeum Haliną Superson oraz w towarzystwie przyjaciela-satyryka H. Cebuli, członków najbliższej rodziny i licznie przybyłych przeworszczan. Jego prace można oglądać do 4 czerwca br.

 

Komentarze
Popularne