Atrakcje między książkami

Autor: md 19.05.2017 Nr: 20/2017
We wtorek, 9 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w ramach którego omówiono powieść Marii Nurowskiej pt. „Zabójca”.
We wtorek, 9 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w ramach którego omówiono powieść Marii Nurowskiej pt. „Zabójca”.

Przez cały tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu odbywały się wydarzenia edukacyjne i kulturalne promujące czytelnictwo oraz bibliotekę, jako miejsce, w którym warto bywać. Placówka otworzyła swe podwoje także po zmierzchu.

Od 14 lat w maju Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, którego bogaty program ma na celu zainteresowanie książką szerokich kręgów społecznych oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza. W tym roku odbył się on pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Od 2005 roku w projekcie uczestniczy także Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

   Tygodniowe wydarzenie, któremu towarzyszył Dzień Bibliotekarza oraz Jarosławska Noc Bibliotek, zostało zainaugurowane w poniedziałek, 8 maja. Placówka przygotowała niezwykle różnorodną ofertę edukacyjną i kulturalną na każdy dzień tygodnia. Odbyły się m.in. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i Klubu Melomana, Akademia Literacka Młodego Czytelnika, Festiwal Logopedyczny, spotkania z pasjonatami, występy artystyczne, projekcje filmowe i wiele innych większych i mniejszych wydarzeń.

   Czytelnicy zabawili w murach MBP w Jarosławiu także po zmierzchu. V Jarosławska Noc Bibliotek, która odbyła się w piątek, 12 maja, wprowadziła odbiorów w świat teatru. W ten wyjątkowy wieczór publiczność zobaczyła spektakl „Poskromienie złośnicy”, kabaret „Historia kołem się toczy” oraz program muzyczno-taneczny „Zapominane melodie”, zaś w nocy widzowie obejrzeli projekcję komediodramatu muzycznego „La la Land”.

   Tygodniowi Bibliotek towarzyszyło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Adam Chmielowski – znany, nieznany?”, wystawy, kiermasz książek za złotówkę oraz amnestia biblioteczna, która jest dla bibliotekarzy szansą na odzyskanie choć części księgozbioru. Zatem każdy czytelnik, który do końca maja zwróci przetrzymywane miesiącami książki, nie zapłaci regulaminowej kary pieniężnej. Podobnie jak w latach ubiegłych, jarosławianie chętnie korzystają z tej wyjątkowej okazji.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum