Święto w kolorze pomarańczy

Autor: md 19.05.2017 Nr: 20/2017
Marsz Godności dotarł spod siedziby PSONI na jarosławski rynek.
Marsz Godności dotarł spod siedziby PSONI na jarosławski rynek.

Około 1000 uczestników dorocznego Marszu Godności przemaszerowało w piątek, 12 maja przez centrum Jarosławia, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych intelektualnie i przypomnieć o ich równouprawnieniu.

Oprócz bohaterów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w przemarszu wzięły udział ich rodziny; przyjaciele; opiekunowie; przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń, którym leży na sercu dobro osób upośledzonych umysłowo oraz dzieci i młodzież z jarosławskich szkół wraz z opiekunami.

   Na placu miejskim, który był metą Marszu Godności, na uczestników obchodów czekało mnóstwo atrakcji m.in. wręczenie pamiątkowych medali, parada koni poprowadzona przez przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian” oraz występy artystyczne. Na scenie zaprezentował się zespół Saltatio wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4, solistka Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu – Aldona Mikoś oraz zespół Fila-lala.

   W geście solidarności z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, w tym dniu serce naszego miasta wypełniło się kolorem pomarańczowym. Na ratuszu zawisły pomarańczowe flagi, uczestnicy wydarzenia założyli pomarańczowe akcesoria odzieżowe, zaś na zakończenie happeningu wypuszczono w niebo balony w kolorze pomarańczy. Taką barwę przybrała też wieczorem iluminacja ratusza.

   Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum