Klucz do kariery muzycznej

Autor: md 19.05.2017 Nr: 20/2017
Podczas koncertu laureatów XXVII Konkursu Piosenki „O złoty klucz do sławy”, jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół wokalny ze Szkoły Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, który ostatecznie uplasował się na II pozycji w swojej kategorii.
Podczas koncertu laureatów XXVII Konkursu Piosenki „O złoty klucz do sławy”, jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół wokalny ze Szkoły Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, który ostatecznie uplasował się na II pozycji w swojej kategorii.

W czwartek, 11 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się koncert laureatów XXVII Konkursu Piosenki „O złoty klucz do sławy”. Drzwi do kariery muzycznej otworzyła sobie w tym roku Martyna Kowalik z Zespołu Szkół w Wiązownicy.

Ogółem w przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się 27 kwietnia, wzięło udział 54 wykonawców. Komisja artystyczna nagrodziła i wyróżniła 24 solistów oraz 4 zespoły.

   Decyzją jury nagrodę główną, jaką jest „Złoty klucz do sławy”, wyśpiewała sobie podczas tegorocznych zmagań wokalnych Martyna Kowalik (ZS w Wiązownicy).

   W kategorii I (soliści kl. I-III) I nagrodę wywalczyła sobie Maja Czereba (SP nr 9 w Jarosławiu), zaś II – Justyna Brzyska (ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu).

   W kategorii II (soliści kl. IV-VI) na I miejscu uplasowała się Milena Czereba (SP nr 9 w Jarosławiu), na II – równorzędnie Klaudia Opoka (ZS w Korczowej) i Kacper Szarek (SP nr 10 w Jarosławiu), zaś na II ex-aequo Regina Kania (SP w Radymnie) i Mateusz Wolwowicz (SP nr 6 w Jarosławiu). Wyróżnia w tej kategorii otrzymali: Karolina Wiśniewska (SP nr 10 w Jarosławiu), Jakub Pałczyński (ZS w Cieszacinie Wielkim) oraz Igor Misztal (SP Sióstr Niepokalanek).

   W kategorii III (kl. gimnazjalne) I nagrodę zdobyła Paulina Lis (ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu), II – równorzędnie Karolina Kochanowicz (ZS im. Jana Pawła II w Piwodzie) i Kinga Parzyszek (PG nr 1 w Jarosławiu), z kolei III – ex-aequo Izabela Gilarska (Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu) i Aleksandra Bochno (ZS w Wiązownicy). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Karolina Kłak (ZS w Wiązownicy),

Weronika Kijanka (ZS w Piwodzie) oraz Oliwia Pasternak (PG nr 1 w Jarosławiu).

   W kategorii IV (kl. ponadgimnazjalne) na I pozycji uplasowała się Wiktoria Januszko (I LO w Jarosławiu), na II – równorzędnie Jagoda Socha (ZSDGiL w Jarosławiu) i Krystian Prymon (ZSDGiL w Jarosławiu) i na III – Klaudia Kowalik (ZSDGiL w Jarosławiu). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Aleksandra Korecka (ZPOW).

   W kategorii zespoły I nagrodę wywalczył sobie zespół wokalny z ZS w Szówsku, II – zespół wokalny ze Szkoły Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, zaś III – zespół wokalno-instrumentalny z ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu i zespół wokalny ze SP nr 10 w Jarosławiu.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum