Niedokończony plac zabaw

Autor: bk 19.05.2017 Nr: 20/2017
– Nie wiemy nawet czy plac zabaw został ukończony i czy dzieci mogą się bezpiecznie na nim bawić – mówi Olga Kożak. Mieszkanka podkreśla, iż teren w tym stanie jest raczej miejscem głośnych nocnych spotkań niż placem zabaw dla dzieci.
– Nie wiemy nawet czy plac zabaw został ukończony i czy dzieci mogą się bezpiecznie na nim bawić – mówi Olga Kożak. Mieszkanka podkreśla, iż teren w tym stanie jest raczej miejscem głośnych nocnych spotkań niż placem zabaw dla dzieci.

– Plac zabaw jest zaniedbany. Niedawno powstał, a już nikt się nim nie interesuje. Zarośnięty trawą. Nie wiemy nawet czy jest skończony i oddany do użytku – zastanawiają się mieszkańcy Radymna, których niepokoi stan położonego przy ul. Kolejowej terenu mającego służyć najmłodszym.

Mieszkańcy Radymna skarżą się na stan, w jakim znajduje się, powstały niedawno plac zabaw przy ul. Kolejowej.

– Nie wiemy komu teren ten ma służyć. Początkowo miał to być plac zabaw, ale teraz trudno powiedzieć czym jest. Urządzeń do zabawy dla dzieci jest niewiele. Plac ogrodzony i otwarty, co wskazywałoby na to, iż dzieci mogą z niego korzystać. Jednak jest on obecnie zarośnięty i z krążących informacji wynika, że nie został on dokończony, a może nawet odebrany. Zastanawiamy się czy jest on bezpieczny dla naszych dzieci? – mówią mieszkańcy. Zastanawiając się przy tym, czy budowa placu, który nie służy dzieciom miała w ogóle sens.

–  Inwestycja nie jest dokończona – przyznaje Krzysztof Roman, burmistrz Radymna. Podkreśla jednak, iż wykonany I etap został odebrany i od ubiegłego roku plac zabaw jest dopuszczony do użytku. Można, więc bezpiecznie z niego korzystać.

   Burmistrz wyjaśnia również, że plac zabaw zostanie uzupełniony o kolejne zabawki, powstaną także m.in. chodniki. Jednak ze względu na inne inwestycje, które trwają lub zostaną niedługo rozpoczęte w tej części miasta kolejny etap zagospodarowania placu zabaw został wstrzymany. W tej części miasta prowadzone są (lub będą) bowiem zarówno inwestycje dotyczące przebudowy dróg, jak i budowa kanalizacji. K. Roman podkreśla iż możliwe, że budowa sieci wymagała będzie wykonania prac na terenie, na którym powstał plac zabaw. Lepiej poczekać, więc z jego pełnym zagospodarowaniem do momentu wykonania prac związanych z budową kanalizacji.

   Burmistrz zapewnia również, iż plac zabaw zostanie w najbliższym czasie wykoszony. Jest to zadanie Zakładu Gospodarki Komunalnej.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum