Skrzyżowanie nabiera kształtu

Autor: bk 19.05.2017 Nr: 20/2017
Przebudowa skrzyżowania trwa od jesieni 2016 r. Ma zakończyć się w listopadzie.
Przebudowa skrzyżowania trwa od jesieni 2016 r. Ma zakończyć się w listopadzie.

Trwają prace przy przebudowie skrzyżowania na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Ostrów w Gminie Radymno. Wykonane zostało już uzbrojenie wraz z zamontowaniem sygnalizacji świetlnej, która w przyszłości kierowała będzie ruchem w tym niebezpiecznym dotąd miejscu.

Inwestycja realizowana jest przez rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W jej ramach przebudowywane jest skrzyżowanie DK 94 z drogą powiatową nr 1791R i drogą gminną nr G111701R w Ostrowie.

– Aktualnie wykonane zostało już uzbrojenie tj. kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie i sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu – informuje Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA. Dodaje on, że dokonano także przebudowy włączeń drogi powiatowej i gminnej, częściowo ułożone zostały także krawężniki przy jezdni na odcinku objętym przebudową.

   Dotąd skrzyżowanie w Ostrowie było jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc na przebiegającym przez nasz powiat odcinku DK 94. Łączy się tutaj ruch biegnący drogą krajową z ruchem lokalnym. Ze skrzyżowania często korzystają także rolnicy dojeżdżający do pól. Niekorzystnie na bezpieczeństwo wpływało także ułożenie skrzyżowania, gdzie drogi podporządkowane poprowadzone są niżej niż droga krajowa, co dodatkowo utrudnia bezpieczne włączenie się do ruchu.

   Przebudowa skrzyżowania ma wyeliminować te niebezpieczeństwa. Na drodze krajowej powstaną pasy do lewoskrętu, ruchem pokieruje sygnalizacja. Powstaną także chodniki (800 m) oraz zatoki autobusowe.

   Trwająca obecnie przebudowa rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Niestety prowadzone prace wiążą się z utrudnieniami w ruchu. Podczas ich wykonywania na odcinku drogi krajowej przebiegającej przez Ostrów ruch odbywa się wahadłowo.

   Przebudowa, którą wykonuje firma Strabag ma się zakończyć do 30 listopada tego roku.

Koszt prowadzonej przez GDDKiA inwestycji wyniesie ok. 3,9 mln zł.

   W ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych tylko w tym roku na Podkarpaciu wykonanych ma zostać 50 zadań. Ma to w znaczącym stopniu poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podróżujących po naszych drogach.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum