Otwarci na rynek pracy

Autor: 26.05.2017 Nr: 21/2017
Podczas dnia otwartego szkołę odwiedziło wielu gimnazjalistów.
Podczas dnia otwartego szkołę odwiedziło wielu gimnazjalistów.
Fot. ZS

Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu wzorem lat ubiegłych przygotował ciekawy program dla gimnazjalistów z powiatu przeworskiego i jarosławskiego, odwiedzających szkołę w ramach dnia otwartego 25 kwietnia.

Uczniowie gimnazjum mieli przede wszystkim możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia. Szkoła, chcąc dopasować się do potrzeb rynku pracy oprócz swej tradycyjnej oferty ogłosiła nabór na nowe kierunki, tj. liceum ogólnokształcące profil bezpieczeństwo wewnętrzne oraz technik kelner i handlowiec.

   Swoje predyspozycje zawodowe przyszli uczniowie mogli poznać podczas zabaw na stanowiskach przygotowanych przez młodzież. Dla uczniów wiążących przyszłość z zawodami o profilach mundurowych przygotowany został tor przeszkód, na którym każdy mógł spróbować swoich sił. Z kolei na stoisku klocków logicznych, gimnazjaliści mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności intelektualne, manualne i określić granice swojej cierpliwości. Logistycy i rolnicy również zachęcali do skorzystania z ich oferty i przekonywali, że te dwa zawody, mimo że różne, mają duże perspektywy rozwoju. Wśród licznych atrakcji znalazł się m.in. pokaz samoobrony, sprzętu wojskowego czy pokaz umiejętności dekorowania stołu.

   Pobyt w Zarzeczu był również okazją do zwiedzenia otoczenia szkoły, internatu, „Witosówki”, zabytkowego parku, a także pałacu rodu Dzieduszyckich.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane