Wyznania nałogowca

Autor: 26.05.2017 Nr: 21/2017
Młodzież z Tryńczy i Ubieszyna na spotkaniu z „komputerowym ćpunem”.
Młodzież z Tryńczy i Ubieszyna na spotkaniu z „komputerowym ćpunem”.

W czwartek, 11 maja w Zespołach Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej, Gorzycach i Tryńczy, odbyły się spotkania autorskie z Krzysztofem Piersą, dziennikarzem telewizyjnym i internetowym, który wygrał walkę z komputerowym nałogiem i napisał poradnik „Komputerowy ćpun”.

W swojej książce autor ujawnia mechanizm wpadania w uzależnienie od gier komputerowych i pokazuje kolejne etapy wychodzenia z tego nałogu. Opowiada swoją historię o tym, w jaki sposób jako pięciolatek wkraczał w wirtualny świat i opisuje, kiedy pasja przerodziła się w manię.

   Wspólnie z młodzieżą próbował odpowiedzieć na pytania: czy od gier komputerowych można się uzależnić? Gdzie są granice wirtualnej zabawy? Jak sprawdzić, czy granie na komputerze to jeszcze pasja czy już niebezpieczne uzależnienie? Czy grając można przegrać życie? K. Piersa zaczął walczyć z uzależnieniem od komputera i wygrał, choć nie było mu łatwo. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, by poszli już przetartym szlakiem.

Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem, zadawała pytania i dzieliła się swoimi doświadczeniami.

   Spotkania zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna i GOPS w Tryńczy w ramach otrzymanej dotacji przeznaczonej na działania przeciw uzależnieniom.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane