Tydzień bibliotek

Autor: 26.05.2017 Nr: 21/2017
Bajkoterapia z Franklinem spodobała się wszystkim dzieciom. Na zdjęciach maluchy z Bajkowego Przedszkola w Przeworsku z bibliotekarzami i zielonym bohaterem.
Bajkoterapia z Franklinem spodobała się wszystkim dzieciom. Na zdjęciach maluchy z Bajkowego Przedszkola w Przeworsku z bibliotekarzami i zielonym bohaterem.

„Biblioteka. Oczywiście!” – pod takim hasłem odbył się w dniach 8-15 maja ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Przybosia w Przeworsku przygotowała z tej okazji wiele ciekawych wydarzeń.

Wśród nich znalazły się warsztaty czytelnicze dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, a także lekcje biblioteczne połączone z warsztatami na temat sprawnego wyszukiwania informacji. Wszystkie miały na celu zachęcenie młodych ludzi do korzystania z biblioteki, wiedzy i pomocy bibliotekarzy oraz wykorzystania możliwości, jakie niesie ze sobą biblioteka.

   Dział audiowizualny przygotował dla czytelników zajęcia manualne, podczas których uczestnicy wykonywali np. teczki ozdobne, magnezy z karteczkami, kolorowe skarbonki ze zwierzętami z farmy czy zawieszki na drzwi.

   Atrakcją dla najmłodszych okazały się zajęcia z bajkoterapii z ulubionymi postaciami, stąd  powodzeniem cieszyły się choćby „Franklinowe spotkania – proszę, dziękuję, przepraszam” – dziecięcy savoir-vivre dla przedszkolaków. Możliwość spotkania z zielonym Franklinem, którego można było dotknąć i przytulić, przyniosło dzieciom wiele radości.

   Podczas Tygodnia Bibliotek prezentowana była wystawa prac przeworszczanina Grzegorza Zycha pt. „Anioły”, wystawa nowości wydawniczych i periodyków dotyczących regionu, które są w zbiorach czytelni oraz wystawa „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”. Na wystawie przedstawiono prace 14 ilustratorów i projektantów graficznych, najlepszych w Polsce i rozpoznawalnych na świecie. Wystawa „Tu czy tam…” ma za zadanie promować czytelnictwo oraz rozkwit polskiej ilustracji. Towarzyszą jej specjalnie przygotowane do zrealizowania warsztaty opatrzone prezentacją multimedialną i zadaniami do wykonania dla ich uczestników, które będą przeprowadzane do końca maja.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum