Popołudnie pełne uśmiechu

Autor: bk 02.06.2017 Nr: 22/2017
Popołudnie pełne uśmiechu

Wspaniała pogoda i radosna atmosfera czekała na wszystkich, którzy w sobotę, 27 maja odwiedzili Helusz. Tam w ośrodku Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga odbyło się coroczne spotkanie „Z bliźnim na majówkę”, które organizowane jest przez parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu.

Jak co roku do Helusza zaproszeni zostali Goście Honorowi: osoby niepełnosprawne, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z całego województwa, wychowankowie Domów Dziecka i dzieci ze świetlic charytatywnych. Czekało na nich popołudnie pełne doskonałej zabawy i rodzinnej atmosfery.

   Majówkę rozpoczęła Msza św., którą koncelebrował abp Adam Szal. Po wspólnej modlitwie zebrani bawili się przy koncertach i występach artystów. Główną gwiazdą tegorocznego spotkania był zespół Abba Family, który zaprezentował najbardziej znane i lubiane utwory szwedzkiej grupy.

   Impreza podobnie jak przed rokiem miała charakter międzynarodowy, uczestniczyli w niej także Polacy z Ukrainy. Popołudnie w Heluszu spędzili także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

   Organizatorami majówki są: parafia Chrystusa Króla w Jarosławiu wraz z jej proboszczem ks. Andrzejem Surowcem, archiprezbiterem jarosławskim; a także Urząd Marszałkowski, Burmistrz Miasta Jarosławia i Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne