„Młodsza Paka” za nami

Autor: ek 02.06.2017 Nr: 22/2017
Zarówno zespoły jak i soliści bawiły widownię przygotowanym przez siebie programem.
Zarówno zespoły jak i soliści bawiły widownię przygotowanym przez siebie programem.

24 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się I Podkarpacki Przegląd Kabaretów Młodzieżowych „Młodsza Paka”.

W przeglądzie wzięła udział młodzież w dwóch grupach wiekowych 12-15 lat oraz 16-19 lat, zamieszkała na terenie województwa podkarpackiego. Na scenie zaprezentowały się zarówno grupy jak i soliści kabaretowi, prezentując przygotowane przez siebie programy autorskie.

   Po obejrzeniu wszystkich występów komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia. Nagrodę główną: statuetkę, nagrodę pieniężną oraz nagranie w Radiu Rzeszów otrzymał „Kabaret BOMB- LE” z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Drugą nagrodę, jaką było nagranie w Radiu Rzeszów, a także nagroda pieniężna trafiła w ręce Magdaleny Zarembskiej i Małgorzaty Stopyry z MDK w Lubaczowie. Wyróżniony został „Kabaret Dziewiąteczka” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Jarosławiu oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu. Nagrody indywidualne za sceniczne odebrali: Martyna Kindrat, Jan Abramowicz, Milena Czereba, Małgorzata Stopyra oraz Magdalena Zarembska.

   Patronat Honorowy nad przeglądem objęli: Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Tadeusz Chrzan Starosta Jarosławski oraz Waldemar Paluch Burmistrz Miasta Jarosławia.

   Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwała Janina Suchożak, instruktor MOK.

  Choć kabaret jest jedną z trudniejszych form artystycznych, organizatorzy mają nadzieję, że raz podjęte przedsięwzięcie spotka się ze społeczną aprobatą i będzie kontynuowane w latach następnych.

 

Komentarze
Popularne