Miał wystąpić w Opolu

Autor: bk 02.06.2017 Nr: 22/2017
Podczas Debiutów w Opolu Arek Kłusowski zaprezentować miał swój utwór „To już za nami”.
Podczas Debiutów w Opolu Arek Kłusowski zaprezentować miał swój utwór „To już za nami”.
Fot. Agnieszka Kumuda

Pochodzący z Wietlina Arek Kłusowski znalazł się w grupie artystów, którzy postanowili zrezygnować z występu na tegorocznym festiwalu w Opolu. Młody artysta uznał, że solidarność z innymi artystami jest ważniejsza niż opolski debiut.

Arek Kłusowski wystąpić miał na tegorocznym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Debiuty. Festiwalowej publiczności zaprezentować miał utwór „To już za nami”, który znajdzie się na jego debiutanckiej płycie „Mimowolnie” już pod koniec tego

roku. Kilka dni temu pochodzący z Wietlina młody artysta poinformował jednak za pośrednictwem portalu społecznościowego, że w Opolu nie wystąpi.

– Udział w konkursie był moim wielkim marzeniem. Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i wiarę we mnie. Solidaryzując się z resztą artystów rezygnuję z udziału w tegorocznym konkursie „Debiuty” w TVP. To nie czas ani miejsce na taki DEBIUT – pisał popularny Aro. Przepraszając jednocześnie wszystkich, którzy pracowali z nim przy tworzeniu piosenki „To już za nami”.

   Na opolskiej scenie muzykowi towarzyszyć miał zespół złożony z podkarpackich instrumentalistów pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka.

   Ostatecznie tegoroczny festiwal w Opolu został odwołany Umowę dotyczącą jego organizacji przez Telewizję Polską wypowiedziały władze Opola. Wcześniej z udziału w festiwalu, który miał odbyć się w dniach 9-11 czerwca, zrezygnowali m.im.: Maryla Rodowicz, Kayah, Katarzyna Nosowska, Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, Urszula, Blue Cafe, Kombii, Grzegorz Hyży czy Audiofeels.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane