Rodzinnie na pikniku

Autor: 02.06.2017 Nr: 22/2017
Organizatorzy z ks. proboszczem i wikarym.
Organizatorzy z ks. proboszczem i wikarym.

W słoneczną sobotę, 27 maja, na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Gorliczynie odbył się piknik rodzinno-parafialny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gorliczyna.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem plenerowych atrakcji, w hali szkoły odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy Energizer Gorliczyna a Szalonymi Promilami z Gniewczyny, który okazał się szczęśliwy dla gości i to oni zdobyli zwycięski puchar.

   Wszystkich, którzy przybyli w sobotnie popołudnie na piknik, powitali członkowie Stowarzyszenia Tomasz Jędrzejec i Bernadetta Zamorska, zapraszając do wspólnej zabawy i korzystania z przygotowanych atrakcji. Przed publicznością wśród której znaleźli się m.in. proboszcz ks. Andrzej Kołodziej i ks. wikariusz Roman Kocaj, wystąpił miejscowy Zespół Śpiewaczy „Cantus”, zespół młodzieżowy „Taneczny Krąg”, Amatorski Kabaret Młodzieżowy, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz gościnnie Zespół Ludowy „Sonina” z widowiskiem folklorystycznym w wykonaniu trzech pokoleń mieszkańców Soniny.

   Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw, wata cukrowa, malowanie buziek i zabawy z animatorem. W międzyczasie odbyły się także pokazy zumby, pokazy Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego i sprzętu wojskowego z JW z Jarosławia. Oblężenie przeżywała mała gastronomia , przede wszystkim frytki i hot dogi, przy zakupie których uczestnicy brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów, m.in. tabletu.

   Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na budowę Domu Pogrzebowego w Gorliczynie. Inicjatorem tejże inwestycji było właśnie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gorliczyna. Piknik zakończyła zabawa taneczna z zespołem THE FIVE.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum