Bella Voce na podium

Autor: 08.06.2017 Nr: 23/2017
Bella Voce na podium
Fot. zbiory Bella Voce

Działający od 2009 roku przy Zespole Szkół i kaplicy im. Św. Brata Alberta w Studzianie zespół instrumentalno-wokalny Bella Voce został laureatem I miejsca w Przeglądzie Piosenki Religijnej „Vincentiana” w Piekarach.

Zespół tworzy 12 osób: perkusista, skrzypaczka, saksofonista i gitarzystki, pozostałe osoby to wokaliści. Prowadzi go Tadeusz Kałamarz, nauczyciel muzyki. Grupa jest również ściśle powiązana z WMM w Studzianie, którego opiekunem jest s. Agnieszka Krzak.

   Bella Voce uświetnia swoimi występami uroczystości  szkolne, kościelne, festyny, zabawy, wykonując  różnego rodzaju repertuar,  począwszy od kolęd, pieśni religijnych, patriotycznych, skończywszy na poezji śpiewanej czy muzyce rozrywkowej. Grupa zajmuje czołowe miejsca na konkursach różnych szczebli.

   Największym sukcesem grupy był udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej „Vincentiana” w Piekarach. To ogólnopolski konkurs organizowany przez kleryków i misjonarzy z Krakowa o tematyce religijnej, poświęcony osobie św. Wincentego a Paulo. W 2013 r. zespół zajął tam II miejsce, dwa lata później otrzymał wyróżnienie. 1 maja br. młodzież spróbowała ponownie swoich sił w tymże przeglądzie, zajmując I miejsce.

Poziom w tym roku był bardzo wysoki, dlatego grupa jest bardzo szczęśliwa, że została doceniona przez vincentyńskie jury. Zaprezentowaliśmy debiutancką, autorską piosenkę „Wincenty Wielki Święty” oraz cover zespołu New Life'm „Przemień mój czas” – podkreśla opiekun grupy T. Kałamarz.

   Zespół już z niecierpliwością czeka na zaprezentowanie się w trzydziestym trzecim przeglądzie „Vincetiany” ze swym autorskim koncertem.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum