Mali rycerze św. Floriana

Autor: 08.06.2017 Nr: 23/2017
Nagrody i wyróżnienia dla uczestników./ fot. Muzeum
Nagrody i wyróżnienia dla uczestników./ fot. Muzeum

W sobotę, 20 maja podczas Nocy Muzeów w Muzeum Pożarnictwa odbyło się rozstrzygnięcie XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Współcześni rycerze św. Floriana”.

Konkurs ma na celu zapoznanie dzieci z różnorodnością zadań wykonywanych obecnie przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną na rzecz ratowania życia, zdrowia oraz mienia człowieka, propagowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej oraz postawy bezpiecznego zachowania w życiu codziennym. Jury konkursowe dokonało przeglądu 1082 nadesłanych prac z 81 przedszkoli, szkół podstawowych i zespołów szkół województwa podkarpackiego. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się wielu uczniów z powiatów jarosławskiego i przeworskiego.

   W kat. I, II miejsce zajął Wojciech Markowski z Oddziału Przedszkolnego w ZS w Studzianie i III m-ce Kinga Wyczawska z PM nr 2 w Przeworsku. Nagrodę Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku zdobył Franciszek Grunt z MP 3 w Jarosławiu. Wyróżnienia otrzymali – Dawid Błasik z Oddziału Przedszkolnego w SP 2 w Przeworsku, Jakub Wiatrowski z Oddziału Przedszkolnego w ZS w Studzianie, Jakub Dubanik oraz Dawid Wańczycki-Drąg z MP 8 w Jarosławiu.

   W kat. II, I m-ce zajęła Sara Manowiec z ZS w Tryńczy, II m-ce Anna Panek, III m-ce równorzędnie Kornel Gil Amador i Michał Szklarek – wszyscy z SP 2 w Przeworsku. Wyróżnienia otrzymali: Marcel Majba i Maja Barcikowska – SP 2 w Przeworsku, Maja Kolankowska – SP 4 w Jarosławiu, Kacper Łuc i Maja Sobień – SP 1 w Przeworsku i Dawid Panek – ZS w Dębowie.

   W kat. III, I m-ce zajął Konrad Buczkowski – SP 2 w Przeworsku, a III m-ce Julia Cieleń – SP 2 w Przeworsku. Wyróżnienia otrzymali: Karol Sroka, Dawid Kalamarz i Julia Panek – z SP 2 w Przeworsku oraz Paulina Sobczuk – SP w Surochowie.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum