Sztandar dla strażaków

Autor: 08.06.2017 Nr: 23/2017
Jednostka OSP Cieplice została odznaczona Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.
Jednostka OSP Cieplice została odznaczona Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

W niedzielę, 28 maja, w Cieplicach (gm. Adamówka) odbyło się Gminne Święto Strażaka połączone z uroczystością poświęcenia i przekazania sztandaru jednostce OSP Cieplice.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., podczas której poświęcony został sztandar. Po nabożeństwie przedstawiciele władz gminy na czele z wójtem Edwardem Jarmuziewiczem, przewodniczący Rady Gminy Adamówka Jan Kyć z radnymi, księża z proboszczem parafii Cieplice-Rudka ks. Jackiem Ćwikłą, przedstawiciele środowisk pożarniczych, druhowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy przemaszerowali na plac przed remizą, gdzie przy dźwiękach hymnu państwowego, wciągnięto na maszt flagę narodową i rozpoczęto ceremoniał święta strażaków. Akt ufundowania sztandaru odczytał przewodniczący Komitetu Fundacyjnego Wiesław Borek.

Społeczny Komitet Fundacyjny działający w imieniu mieszkańców Cieplic i gminy Adamówka funduje sztandar OSP w Cieplicach, jako symbol ofiarnego działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz ratowania zdrowia, życia i mienia – mówił W. Borek.

   Do symbolicznego wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru i wpisania się do Księgi Pamiątkowej, poproszono fundatorów i gości. Następnie akt nadania sztandaru został odczytany przez  komendanta powiatowego PSP w Przeworsku st. bryg. Janusza Flaka. Sztandar z rąk wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Wiesława Kubickiego odebrał prezes OSP Cieplice dh Jan Peszek. Ten przekazał go pocztowi sztandarowemu, który z dumą zaprezentował go społeczności. Tego dnia, jednostka OSP Cieplice została odznaczona Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” za ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej. Niedzielne uroczystości były również okazją do wręczenia odznaczeń resortowych zasłużonym strażakom.

 

Komentarze
Popularne