Trzy dni dobrej zabawy

Autor: 16.06.2017 Nr: 24/2017
Trzy dni dobrej zabawy

W dniach 9-11 czerwca, odbyły się Dni Sieniawy, które licznie zgromadziły mieszkańców tejże gminy oraz gości z okolicznych miast i wsi. Sprzyjająca aura, dobre humory i chęć do zabawy dopisywały wszystkim przybyłym.

W programie tegorocznych Dni Sieniawy znalazło się wiele interesujących propozycji dla każdego. Pierwsze dwa dni upłynęły w duchu sportowej rywalizacji i świętowania w gronie rodziny. W programie znalazła się IX Gminna Spartakiada Dzieci i Młodzieży, mecz Sokół Sieniawa – Start Pruchnik, turniej piłki plażowej o Puchar Burmistrza i turniej sołectw o Puchar Burmistrza, gdzie po raz kolejny zwyciężyła ekipa z Dybkowa z sołtysem Dorotą Szpalą.

   W niedzielę po południu odbył się pokaz tresury psów, wystąpiła grupa teatralna „Maskara” i duet cyrkowy. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali na koncert „Czerwonych Gitar”, które zaprezentowały słuchaczom swoje nowe piosenki i przypomniały niezapomniane, stare przeboje. Zaraz po koncercie burmistrz Adam Woś w asyście przedstawicieli Urzędu i delegacji gości z Pećovskej Novej Vsi na Słowacji, wręczył statuetki „Sokoły Roku”. W tym otrzymali je: sołtys wsi Paluchy Janina Majder – w zastępstwie statuetkę odebrała jej córka, piłkarz drużyny MKS Sokół Sieniawa Tomasz Wilusz oraz Nadleśnictwo Sieniawa – w zastępstwie za nadleśniczego Jana Śliwę, statuetkę odebrał pracownik Dariusz Baj.

   Gwiazdą wieczoru był chór Sound`n`Grace wykonujący gospel i soul, twórcy przebojów takich jak „Dach”, „Sens” czy „Możesz wszystko”. Ich energetyczny koncert wprawił publiczność w przyjemny, letni nastrój. Dni Sieniawy zakończył pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Galaktyka.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum