Dom Pod Lipami oficjalnie otwarty

Autor: bk 16.06.2017 Nr: 24/2017
Dom Pod Lipami oficjalnie otwarty

Wielu gości przybyło do Radymna na oficjalne otwarcie Domu Pod Lipami, czyli nowej siedziby Domu Dziecka, który wcześniej mieścił się w Jarosławiu. Budynek powstał dzięki zaangażowaniu Powiatu Jarosławskiego i „Naszej Fundacji” z Warszawy. Zamieszkało w nim 28 wychowanków.

– Dziś po 6 latach ciężkiej pracy spotykamy się w tym domu, aby podziwiać efekt ogromnego zaangażowania zarządu i przyjaciół „Naszej Fundacji”. Efekt, którym możemy szczycić się w całej Polsce – mówił podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Domu Pod Lipami, Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Zgromadziliśmy się tu dziś w tak licznym gronie i jestem przekonany, że jest to grono przyjaciół mieszkańców tego domu – dodawał Starosta.

   Uroczystość odbyła się w piątek, 9 czerwca przy ul. Mickiewicza w Radymnie, gdzie mieści się nowa siedziba Domu Dziecka, w którym mieszkają dzieci i młodzież z terenu naszego powiatu.

   Starosta oraz przedstawiciele „Naszej Fundacji” wspominali początki współpracy, która doprowadziła do powstania tak wspaniałego budynku, w którym swój dom znajdzie blisko 30 wychowanków.

   Budowa obiektu rozpoczęła się w 2012 r., wcześniej ok. hektarowa działka, na której stoi Dom Pod Lipami przekazana została w użytkowanie Fundacji przez Powiat Jarosławski.

   W budynku znajduje się 13 sypialni 2-osobowych, jedna sypialnia 4-osobowa oraz 14 łazienek dla dzieci. W budynku znajduje się także część rekreacyjna, a także poddasze umożliwiające w przyszłości wykorzystanie przestrzeni na cele użytkowe (zajęcia taneczne, teatralne itp.).

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum