30 lat minęło

Autor: 16.06.2017 Nr: 24/2017
30 lat minęło

31 maja w Kańczudze odbyła się uroczystość 30-lecia istnienia Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, a jednocześnie 55-lecia powstania państwowego przedszkola w miejsce istniejącej Ochronki prowadzonej przez siostry zakonne. Jak każdy jubileusz, był okazją do miłych wspomnień, podziękowań i prezentacji dorobku.

Obchody jubileuszowe rozpoczęła Msza św. z podziękowaniem za 30 lat pracy, odprawiona przez ks. dziekana Wojciecha Paca. Główna uroczystość natomiast odbyła się 31 maja na hali sportowej w Kańczudze, z udziałem burmistrza Jacka Sołka i przedstawicieli Urzędu, radnych, wicestarosty przeworskiego Janusza Owsiaka, dyrektorów placówek oświatowych, pierwszych dyrektorek przedszkola – Janiny Skóry oraz Doroty Krupińskiej, byłych i obecnych nauczycieli i pracowników placówki, rodziców, absolwentów i obecnych przedszkolaków.

   Zaproszonych gości powitała obecna dyrektor placówki Bożena Krupa, przypominając z kart historii, że przedszkole zostało otwarte 1 września 1987 r. dla około dwustu dzieci.

Do użytku oddano 6 sal z łazienkami, salę gimnastyczną, gabinet lekarski, kuchnię wraz zapleczem oraz rozległy i pięknie urządzony plac zabaw. Na przestrzeni lat nastąpiło wiele zmian zarówno w procesie edukacyjnym, jak i w bazie przedszkola – mówiła B. Krupa, dziękując przedstawicielom samorządu za troskę i rozwój przedszkola. – Wiemy, że nie jesteśmy sami i zawsze możemy liczyć na państwa pomoc i życzliwość.

   Podziękowania skierowała również do pedagogów i pracowników, którzy tworzyli historię placówki i dorobek wielu pokoleń, a także do sponsorów. Z okazji jubileuszu na ręce Dyrekcji przedszkola popłynęły od Burmistrza i Wicestarosty życzenia pomyślności w dalszej pracy placówki.

   W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki z grup: Krasnale, Biedronki, Słoneczka, Misie, Motylki i Smerfy. Wszystkie śpiewały, tańczyły, recytowały i grały na instrumentach, wywołując uśmiech i podziw na twarzach wszystkich gości.

Komentarze
Popularne
Komentowane