Dzień Dziecka z pomysłem

Autor: bk 16.06.2017 Nr: 24/2017
Uczestnicy mieli do pokonania przeszkody, które znamy z ogólnopolskich edycji ekstremalnych biegów.
Uczestnicy mieli do pokonania przeszkody, które znamy z ogólnopolskich edycji ekstremalnych biegów.

W niewielkich Zamojscach postanowiono połączyć świętowanie Dnia Dziecka z ideą ekstremalnych biegów z przeszkodami. Dzięki czemu dzieci spędziły popołudnie pełne aktywności fizycznej i doskonałej zabawy.

Moda na ekstremalne biegi zatacza co raz szersze kręgi, w Polsce jest wiele miejsc, gdzie bieganie połączone z pokonywaniem przeszkód i taplaniem się w błocie staje się prawdziwą sportową atrakcję. Trend ten postanowił wykorzystać Krzysztof Bruk, sołtys miejscowości Zamojsce. Wraz z innymi rodzicami i młodzieżą stworzył on mini tor przeszkód dla dzieci, które mogły spróbować swoich sił w ekstremalnym ale bezpiecznym biegu, który był jedną z głównych atrakcji zorganizowanego w tej miejscowości Dnia Dziecka.

   Okazało się, że dziecięcy runmageddon to doskonały pomysł na wspaniałą zabawę zarówno dla uczestników, jak i dla oglądających. Kilkunastu zawodników (i zawodniczek), którzy wzięli udział w ekstremalnym biegu musiało pokonać przeszkody znane z ogólnopolskich imprez tego typu. Nie zabrakło czołgania się, ślizgania i taplania w błocie.

   Wśród gości imprezy znaleźli się m.in.: Anna Huk, radna sejsmiku Województwa Podkarpackiego oraz Bogdan Szylar, wójt Gminy Radymno.

   Dzień Dziecka w Zamojscach pokazał, że jeśli ma się głowę pełną pomysłów nie trudno zachęcić dzieci do aktywności fizycznej, która przy okazji daje dużo frajdy.

Komentarze
Popularne