Kapele ludowe po raz siódmy

Autor: bk 22.06.2017 Nr: 25/2017
Kapele ludowe po raz siódmy

Kilkanaście kapel z całego regionu zawitało w niedzielę, 18 czerwca do Pawłosiowa. Tutaj odbył się tradycyjny już Regionalny Przegląd Kapel Ludowych. Tegoroczna edycja imprezy była już 7 z rzędu i jak zwykle, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Organizatorami Przeglądu są: Mariusz Reń, wójt Gminy Pawłosiów, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie, partnerem imprezy jest również Centrum Kulturalne w Przemyślu. Natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

   Podczas tegorocznej edycji Przeglądu, który niezmiennie poprowadził Jan Wilk, zaprezentowało się 33 wykonawców. Byli to zarówno soliści, jak uczestników całe kapele.

Występy uczestników oceniała komisja w składzie: Katarzyna Ignas – etnograf, Stanisław Baryła – muzyk oraz Andrzej Osmyk – muzyk.

Jury przyznało następujące nagrody.

W kategorii kapel ludowych dorosłych I miejsce otrzymała Kapela „Pogodni Raniżowanie” z Raniżowa; na miejscu II znalały się Kapela „Przewrotniacy” z Przewrotnego i Kapela ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej; III miejsce zajęły kapele ludowe „Grodziszczaki” z Grodziska Dolnego, „Swojacy” z Pawłosiowa oraz „Jodłowianie” z Jodłowej

Wyróżnienia otrzymały kapele: „Gacoki” z Gaci, „Malawianie” z Malawy oraz „Dynowianie” z Dynowa.

W kategorii kapel młodzieżowych I miejsce zajęła Kapela „Młoda Harta”, II miejsce  Młodzieżowa Kapela Ludowa „Pogórzanie”a miejsce III Dziecięca Kapela Ludowa z Albigowej.

W kategorii solistów I miejsce zajęli: Henryk Marszał z Przewrotnego (skrzypce) oraz Michał Rydzik z Grodziska Dolnego (cymbały). Na II miejscu znaleźli się: Kacper Falger z Albigowej (cymbały) oraz Joanna Martowicz-Sienko (skrzypce). III miejsce przypadło aż 4 solistom,byli to: Marceli Grzegorzak z Dynowa (cymbały), Henryk Chruściel z Gniewczyny Łańcuckiej (klarnet), Andrzej Baran z Harty (cymbały), Anna Rydzik z Grodziska Dolnego (cymbały). Jury przyznało także 3 wyróżnienia, które otrzymali: Ryszard Wandas z Dynowa (cymbały), Piotr Markocki z Gniewczyny Łańcuckiej (cymbały) oraz Emilka Szybiak z Dynowa (klarnet).

Komentarze
Popularne
Komentowane