W zdrowym ciele...

Autor: 22.06.2017 Nr: 25/2017
Zdrowe i kolorowe przysmaki cieszyły podniebienia wszystkich uczestników festynu.
Zdrowe i kolorowe przysmaki cieszyły podniebienia wszystkich uczestników festynu.

Dieta bogata w owoce i warzywa, nieprzetworzone jedzenie, a do tego aktywność fizyczna, to najlepsza z możliwych recept na zdrowie. O tym przekonywali 5 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie podczas „Festynu zdrowia”, który był uwieńczeniem konkursu ogłoszonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pt. „Czas na zdrowie”.

Ideą konkursu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży mody na zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie. To bardzo ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz większym problemem stają się nadwaga i otyłość wśród dzieci, które w konsekwencji prowadzą do wielu schorzeń. Dlatego z przyjemnością podjęliśmy się udziału w konkursie i jednocześnie edukacji naszych dzieci – uzasadnia udział w konkursie Grażyna Balawender, dyrektor szkoły.

Zajęcia odbywały się w szkole i poza nią. Miały na celu zdobycie jak największej wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia. W ramach edukacji dzieci gościły między innymi u Janiny Wielgosz z Mikulic, lokalnej specjalistki od ziół i zielarstwa.

   Festyn miał na celu praktyczne wypromowanie postaw prozdrowotnych oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej. W programie znalazła się prelekcja na temat nadwagi i otyłości wśród dzieci szkolnych oraz film o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej. Uczniowie przygotowali również program artystyczny przepełniony praktycznymi wskazówkami, jak zachować zdrowie i witalność. Zaraz potem odbyła się wielka degustacja soków, owoców i innych przysmaków przygotowanych przez rodziców i uczniów z poszczególnych klas. Na koniec, wiele sportowych emocji przyniosła rywalizacja uczniów i rodziców na szkolnym boisku.

   Czas festynu umilała wszystkim kapela „Gacoki”. Gośćmi zaś byli m.in.: wójt Grażyna Pieniążek, sołtysi z Wolicy, Ostrowa i Mikulic, radni, zielarka J. Wielgosz, a także proboszcz z Ostrowa ks. Zenon Bieszczad.

 

Komentarze
Popularne