Zwycięzcy nagrodzeni

Autor: ek 22.06.2017 Nr: 25/2017
Zwycięzcy nagrodzeni

8 czerwca w Wielkiej Izbie im. Romualda Ostrowskiego odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu fotograficznego „Detal w architekturze miasta Jarosławia 2017”.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów jarosławskich szkół, którzy nadesłali 42 prace w pięciu kategoriach. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w każdej z nich.

   W kategorii „Mała architektura” nagrodę za pracę pt. „Brama” otrzymał Patryk Czujko, uczeń ZSTiO im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Wyróżnienia otrzymali: Nicola Pszonak, Karol Klisowski oraz Gabriela Wysocka. W kategorii „Detal w cegle, kamieniu, metalu, drewnie, witraże” pierwszą nagrodę za pracę pt. „Tablice pamięci” zdobyła  Natalia Kamińska, uczennica PG nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu. Drugą nagrodę – za zdjęcie pt. „Anielski strażnik” przyznano Weronice Rutkowskiej, uczennicy PG nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu. Zaś trzecią nagrodę za fotografię pt. „Zachowane dla pokoleń” odebrała Nicola Pszonak, uczennica ZSTiO im. Stefana Banacha. Wyróżnienia trafiły do: P. Czujko, Weroniki Rutkowskiej oraz Krystiana Trysły.

   W kategorii „Detal w wyrobach rzemieślniczych” nagroda za pracę „Noir et rouge” powędrowała do Emilii Maziarki, uczennicy ZSEiO im. Marii Dąbrowskiej. Wyróżniono: P. Czujko, E. Maziarkę i Julię Sucholitkę. W kategorii „Detal architektoniczny w mojej szkole” wyróżniono fotografię E. Maziarki. Natomiast w ostatniej kategorii „Detal architektoniczny w moim miejscu zamieszkania” wyróżniono zdjęcia zrobione przez Izabelę Skowron i Nikodema Wiprzyckiego, zaś nagrodę za pracę pt. „Eskulapa modlitwa o pomoc” otrzymała J. Sucholitka, uczennica ZSEiO im. Marii Dąbrowskiej. Praca ta uznana została przez komisję oceniającą za najlepszą w tegorocznej edycji konkursu.

   Honorowy patronat nad konkursem objęli Wojewoda Podkarpacki oraz Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Komentarze
Popularne