Burmistrz z absolutorium

Autor: 06.07.2017 Nr: 27/2017
Leszek Kisiel podziękował radnym i urzędnikom za wspólną pracę nad realizacją budżetu.
Leszek Kisiel podziękował radnym i urzędnikom za wspólną pracę nad realizacją budżetu.

Podczas sesji 29 czerwca Rada Miasta Przeworska jednogłośnie udzieliła burmistrzowi Przeworska absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2016 rok.

Radni mieli do podjęcia kilka uchwał, z których najważniejszą było podsumowanie wykonania budżetu za miniony rok i udzielenie absolutorium burmistrzowi Leszkowi Kisielowi. Zaplanowane dochody wykonane zostały w wysokości 56,3 mln zł, co stanowi 97,93 procent planu. Natomiast wydatki wykonano w wysokości 54,9 mln zł, co stanowi 95,91 procent zakładanego planu. Nadwyżka budżetowa zamknęła się w kwocie 150 tysięcy złotych.

Nadwyżka i wolne środki sięgają prawie dwóch milionów złotych, co jest ważne z punktu obecnie realizowanego budżetu, który daje stabilizację i dzięki temu nie musimy posiłkować się kredytami. Przy wszystkich problemach finansowych, które prostowaliśmy w roku 2015, realizujemy milionowe inwestycje, póki co, bez zaciągania kredytów i bez podwyższania podatków – podkreślił burmistrz L. Kisiel.

   Pozytywne opinie odnośnie przedłożonych sprawozdań wydała Komisja Rewizyjna i Regionalna Izba Obrachunkowa. Pozostali radni również nie mieli zastrzeżeń i jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum