Utrwalić to, co najważniejsze

Autor: ek 06.07.2017 Nr: 27/2017
Anna Gajda prezentuje utwory, jakie weszły w skład tomiku, pt. „Jarosławskie wspomnienie”.
Anna Gajda prezentuje utwory, jakie weszły w skład tomiku, pt. „Jarosławskie wspomnienie”.

W piątek, 30 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się promocja najnowszego tomiku poezji Anny Gajdy pt. „Jarosławskie wspomnienie”.

Piątkowe spotkanie stanowiło podsumowanie 30-letniej pracy twórczej. Anna Gajda jest emerytowaną nauczycielką, pasjonatką literatury, ale przede wszystkim rodowitą jarosławianką. To, jak bardzo umiłowała miasto w którym mieszka, najlepiej ukazują tworzone przez nią wiersze. Tego dnia, licznie zgromadzona publiczność miała okazję wsłuchać się w prezentowane przez autorkę utwory. Wiersze sięgały czasów wczesnego dzieciństwa, opowiadały o jej przeżyciach i doświadczeniach.

– Osobiście uważam, że własne przeżycia i doświadczenia powinno się przekazywać z pokolenia na pokolenie – mówi autorka.

   „Jarosławskie wspomnienie” jest szóstym tomikiem wydanym przez autorkę. Tomik wydany w ubiegłym roku należy do serii: kieszonkowych.

– Ze względu na niewielki format, można zabrać go dosłownie wszędzie i poczytać, gdy tylko ma się na to ochotę – podkreśla A. Gajda.

   Spotkanie uświetnił występ Natalii Gral, solistki Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, oraz zespołu „Wspomnień Czar” którzy wykonali wiersze Anny Gajdy do muzyki skomponowanej przez Wiktora Maruta.

 

Komentarze
Popularne