Bez wolontariuszy i inwestorów ani rusz!

Autor: md 06.07.2017 Nr: 27/2017
– Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom i mądrze pomagać potrzebującym? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Pozwijaj się i miej wpływ na rzeczywistość. Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”. Zapraszam do swojej drużyny! – zac
– Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom i mądrze pomagać potrzebującym? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Pozwijaj się i miej wpływ na rzeczywistość. Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”. Zapraszam do swojej drużyny! – zac

Startuje kolejna edycja akcji „Szlachetna Paczka”. Aktualnie poszukiwani są wolontariusze oraz inwestorzy społeczni, którzy pomogą przy jej realizacji.

Przypominamy, że „Szlachetna Paczka” to ogólnopolska inicjatywa, której głównym założeniem jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Każdego roku w akcję angażuje się ogromna liczba osób, zarówno wolontariuszy, darczyńców, jak i inwestorów społecznych.

   Zachęcamy wszystkie osoby o wrażliwych sercach, pełne zapału i chęci do pomocy innym, aby wstąpiły w szeregi wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”. Potrzebnych jest około 25 osób.

Wolontariusz powinien być pełnoletni, jednak nie ma żadnego limitu wiekowego. Wszystkie oferty 18+ będą brane pod uwagę zachęca Katarzyna Galeja, lider rejonu Jarosław i okolice, która działa w „Szlachetnej Paczce” od 2009 roku. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy potrzebującym, ale także doświadczenie, które może okazać się mocną pozycją w CV, cenne kompetencje oraz nowe znajomości zawodowe czy towarzyskie wylicza.

   Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni, że aby zostać wolontariuszem, wystarczy wejść na www.superw.pl, wybrać rejon najbliższy miejscu zamieszkania, zarejestrować się i czekać na zaproszenie do udziału w rekrutacji. Zrekrutowani wolontariusze zostaną przeszkoleni do zadań, wśród których znajdzie się m.in. szukanie rodzin w potrzebie, spotykanie się z nimi i poznawanie ich sytuacji życiowej oraz materialnej oraz podjęcie decyzji o włączeniu danej rodziny do projektu. Pod opiekę każdego wolontariusza trafią maksymalnie trzy rodziny. Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia otrzymają one od darczyńców pomoc w takiej formie, w jakiej jest ona im potrzebna.

   Równie cenni jak wolontariusze, są inwestorzy społeczni. Inwestorem społecznym może zostać osoba prywatna bądź firma, która wpłaci na konto „Szlachetnej Paczki” darowiznę w wysokości co najmniej 5 tys. zł. To dzięki hojności inwestorów społecznych akcja ma szansę dotarcia do konkretnych rodzin i dawania wolontariuszom szansy na rozwój. Wypełnienie formularza i jednorazowa wpłata zajmą sponsorowi dosłownie kilka minut. Apelujemy do dużych firm w naszym regionie, aby wykazały się dobrocią oraz odwagą i wsparły tę szczytną akcję pomocową.

   Przebieg „Szlachetnej Paczki” w Jarosławiu i okolicach można śledzić na Facebooku (Szlachetna Paczka Jarosław 2017). Za pośrednictwem tego portalu społecznościowego nasi Czytelnicy mogą zgłaszać historie rodzin, którym ich zdaniem przydałaby się pomoc (rodzina nie może sama zgłosić się do projektu), zaś potencjalni wolontariusze i inwestorzy społeczni mogą kierować wszelkie pytania bądź wątpliwości dotyczące udziału w „Szlachetnej Paczce”.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum