Zmarł radny Andrzej Pieszko

Autor: md 06.07.2017 Nr: 27/2017

W ubiegły piątek, 30 czerwca, Jarosław obiegła smutna informacja, że na wieczny spoczynek odszedł wieloletni radny Rady Miasta Jarosławia i działacz społeczny Andrzej Pieszko.

Śp. Andrzej Pieszko funkcję radnego Rady Miasta Jarosławia pełnił trzykrotnie w kadencji V (2006-2010), VI (2010-2014) oraz obecnej VII (2014-2018). W tym czasie był wiceprzewodniczącym RM VI kadencji oraz przewodniczącym Komisji Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego RM kadencji VII. Był także członkiem Platformy Obywatelskiej.

   Na portalu internetowym radny.co.pl można znaleźć wpisy mieszkańców, które świadczą o tym, że był on postrzegany, jako człowiek niezwykle zaangażowany w życie lokalnej społeczności.

– Typowy społecznik. Zaangażowany w sprawy całego osiedla i jego mieszkańców przez cały rok – nie tylko w momencie zbliżających się wyborów stwierdził w swoim wpisie z 5 października 2014 roku gość #hcgr. – Kuligi i spotkania dla dzieci odbywają się cyklicznie każdego roku. Rozmawia z sąsiadami, mieszkańcami, pracownikami administracji osiedlowej. Czynnie uczestniczy w spotkaniach Rady Osiedla, poszukuje nowych możliwości, szuka rozwiązań – kontynuował swój wpis gość #hcgr.

   Wiadomość o śmierci śp. A. Pieszko ze smutkiem przyjęli m.in. radni Rady Miasta Jarosławia. Koledzy wspominają go bardzo ciepło.

– Będąc młodym radnym I kadencji wielokrotnie korzystałem z jego dobrych rad. Był przyjaźnie nastawiony do młodszych kolegów i szanował nas. Lubiłem przebywać w jego towarzystwie – wspomina radny Jacek Marian Hołub. – Jest to wielka strata dla Rady Miasta Jarosławia, szczególnie dla radnych z klubu Platformy Obywatelskiej. Osobiście będę go zawsze bardzo mile wspominać. Cześć Jego pamięci! kwituje. 

   Swoimi przemyśleniami po śmierci A. Pieszko podzielił się z nami także najmłodszy radny w historii Rady Miasta Jarosławia

– Śp. Pan Andrzej był obdarzony bardzo wysokim zaufaniem mieszkańców – zwraca uwagę radny Piotr Kozak. W chwilach smutku po śmierci osób, które znamy, nachodzi nas refleksja, aby doceniać i cieszyć się z każdego otrzymanego dnia życia puentuje.

   Jak widać, wraz z odejściem śp. A. Pieszko na wieczny spoczynek, Jarosław stracił wartościowego człowieka lokalnego patriotę, dla którego zawsze najważniejsze było dobro Małej Ojczyzny.

Komentarze
Popularne