Oddali hołd gen. Markowi Papale

Autor: md 06.07.2017 Nr: 27/2017
Wiązankę na grobie gen. Marka Papały złożył Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa (z lewej) wraz z zastępcą podkom. Janem Wojtowiczem.
Wiązankę na grobie gen. Marka Papały złożył Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa (z lewej) wraz z zastępcą podkom. Janem Wojtowiczem.
Fot. KPP Jarosław

W poniedziałek, 26 czerwca, na cmentarzu w Pruchniku, w rodzinnej miejscowości tragicznie zmarłego gen. Marka Papały – byłego Komendanta Głównego Policji, delegacje policjantów i władz samorządowych oddały hołd jego pamięci.

25 czerwca minęła 19. rocznica tragicznej śmierci gen. Marka Papały. Z tej okazji rodzina oraz delegacje policjantów i władz samorządowych spotkały się na cmentarzu, aby pomodlić się w jego intencji, złożyć wieńce i zapalić znicze. Tego dnia wartę honorową przy jego grobie zaciągnęli Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

   Zgodnie z policyjnym ceremoniałem uroczystość poprowadził podkom. Wojciech Kulig – specjalista Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie.

   Modlitwie nad grobem zmarłego przewodniczył ks. Marek Buchman – duszpasterz podkarpackich policjantów.

   W imieniu nadinsp. Jarosława Szymczyka – Komendanta Głównego Policji, wieniec złożył nadinsp. Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wraz z zastępcami: insp. Zbigniewem Sową i insp. Pawłem Filipkiem.

   W imieniu żony gen. M. Papały – Małgorzaty Papały i córki, wieniec złożył asp. szt. Wojciech Mikłasz kierownik Posterunku Policji w Pruchniku.

   Wiązankę kwiatów złożył także mł. insp. Henryk Moskwa Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu wraz z zastępcą podkom. Janem Wojtowiczem.

   Hołd gen. M. Papale oddali również wicestarosta jarosławski Józef Szkoła oraz burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła i sekretarz Robert Grządziel.

   Podczas uroczystości na cmentarzu obecna była ponadto rodzina gen. M. Papały – ojciec Jan i siostra Krystyna.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum