Tysiące osób bawiło się w Tryńczy

Autor: 06.07.2017 Nr: 27/2017
Poparzeni Kawą Trzy i pamiątkowe zdjęcie po znakomitym koncercie.
Poparzeni Kawą Trzy i pamiątkowe zdjęcie po znakomitym koncercie.

Tysiące osób po raz kolejny pierwszy lipcowy weekend postanowiło spędzić w pięknej, położonej w widłach Sanu i Wisłoka, gminie Tryńcza. Wszystko za sprawą organizowanych od kilkunastu lat Dni Gminy Tryńcza, jak zwykle przygotowanych z najwyższą pieczołowitością, bogatym programem i z gwiazdami z najwyższej półki.

Z okazji Dni Gminy Tryńcza, wójt Ryszard Jędruch z ekipą niezawodnych współpracowników przygotował szereg atrakcji dla wszystkich mieszkańców i gości. Sobota upłynęła pod znakiem sportu w różnorodnych jego odsłonach. Sportowcy zmierzyli swoje siły w rozgrywkach w piłce nożnej, plażowej, siatkowej i tenisie ziemnym, grach zręcznościowych i biegu terenowym. Wieczorem odbył się pokaz fitness, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej, występy mażoretek i uczniów szkół.

   W niedzielę odbyła się wystawa klaczy rasy śląskiej i konkurs zaprzęgów parokonnych, po niej przemarsz Orkiestry Dętej i oficjalne rozpoczęcie drugiego dnia imprezy. Na scenie zaprezentowali się lokalni wokaliści i zespoły wokalno-taneczne. Owacje publiczności zebrał Just Edi Show – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polskich iluzjonistów i ekwilibrystów, prezentując przed publicznością wykwintne sztuczki. Ponadto były pokazy karate, prezentacje pojazdów wojskowych i pięknych zabytkowych samochodów. Czynna dla zwiedzających była również Izba Turka i Galeria „Pod Aniołem” z wystawą prac lokalnych artystów. Nad trynieckim niebem pojawili się paralotniarze, a także ogromny balon „Rakoczy” ze Stalowej Woli z pilotem Bartoszem Kuziorą.  

   Wieczorem wystapiła zjawiskowa Natalia Szroeder i zespół dziennikarzy – Poparzeni Kawą Trzy, którzy porwali tłumy do zabawy. Imprezę zwieńczył pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane