Wiejskie pejzaże

Autor: md 20.07.2017 Nr: 29/2017
W wernisażu Wacława Kochanowicza udział wzięła rodzina, przyjaciele i znajomi artysty, a także miłośnicy sztuki, nieznający do tej pory ani malarza, ani jego twórczości.
W wernisażu Wacława Kochanowicza udział wzięła rodzina, przyjaciele i znajomi artysty, a także miłośnicy sztuki, nieznający do tej pory ani malarza, ani jego twórczości.

Od 14 lipca do 3 sierpnia w jarosławskiej Galerii Rynek 6 można oglądać wystawę autorstwa Wacława Kochanowicza zatytułowaną przez artystę „Jestem stąd”.

Wacław Kochanowicz urodził się w Pruchniku i na tamtych terenach spędził swoje dzieciństwo. Obecnie mieszka w Jarosławiu. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzał tworząc. Malarstwem sztalugowym w technice olejnej zajął się kilka lat temu, po przejściu na emeryturę. Jak sam mówi, tematy jego prac nawiązują do zapamiętanego przez niego dzieciństwa. Od zawsze inspirowała go otaczająca przyroda, stąd na wystawie prezentuje głównie pejzaże, które charakteryzują się niezwykłym realizmem. Poza tym artysta-samouk tworzy sceny rodzajowe, martwe natury oraz portrety. Kocha konie i im również poświęca sporo uwagi w swojej twórczości. Malarstwo jest tym co kocha i dzięki czemu spełnia się artystycznie, stąd poświęca mu wiele czasu.

   Artysta swoją twórczość chętnie eksponuje na wystawach, zaś wybrane prace przekazuje na aukcje charytatywne, z których dochód przeznaczany jest na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci. Część jego prac znajduje się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów z Polski, Francji, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych.

   Uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Jestem stąd” odbyło się w piątek, 14 lipca. W wydarzeniu udział wzięła rodzina, przyjaciele i znajomi artysty, a także stali bywalcy wernisaży organizowanych w Galerii Rynek 6.

– Każdy z nas wspomina lata swojego dzieciństwa, bo jest to najpiękniejszy okres i ta dzisiejsza wystawa, jest tego dowodem zwracała uwagę zgromadzonych Alicja Kochanowicz-Grabuś, córka autora wystawy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum