Recital organowy

Autor: md 20.07.2017 Nr: 29/2017
Na organach Jarosławskiego Opactwa zagrał Bogdan Narloch.
Na organach Jarosławskiego Opactwa zagrał Bogdan Narloch.

W sobotę, 15 lipca, w kościele pw. św. Mikołaja i św. Stanisława bpa w Jarosławiu, odbył się recital organowy Bogdana Narlocha. Był to już drugi koncert w ramach tegorocznej edycji „Letnich wieczorów muzyki organowej w Jarosławskim Opactwie”.

Organista Bogdan Narloch, który wystąpił w sobotni wieczór w Jarosławskim Opactwie, jest wykładowcą, a także dyrektorem jednego z najstarszych polskich festiwali muzyki organowej, który od ponad 50 lat odbywa się w Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie.

   Jego aktywność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną oraz koncerty z orkiestrami. Występował zarówno w kraju, jak i za granicą. W swoim dorobku artystycznym muzyk posiada kilka nagrań CD prezentujących m.in. historyczne organy i muzykę organową Pomorza, gdzie koncentruje się jego aktywność zawodowa. Poza działalnością naukową i artystyczną, pasjonuje się historycznym budownictwem organowym.

   W programie jego sobotniego recitalu w Jarosławskim Opactwie, którego wysłuchało spore grono entuzjastów muzyki organowej, znalazły się utwory Jana Sebastiana Bacha, Antoniego Vivaldiego oraz europejskich kompozytorów przełomu XIX i XX wieku.

   Podobnie jak w przypadku poprzedniego koncertu, w sobotni wieczór w kościele pw. św. Mikołaja i św. Stanisława bpa w Jarosławiu rozbrzmiewały organy, które są jednym z najstarszych tego typu instrumentów na Podkarpaciu.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum