Pamiętać o zmarłych

Autor: bk 20.07.2017 Nr: 29/2017
Uroczystości związane z odnową cmentarza odbyły się w sobotę, 15 lipca.
Uroczystości związane z odnową cmentarza odbyły się w sobotę, 15 lipca.

„Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich myśląc” - taki cytat widnieje na kamieniu umieszczonym na terenie cmentarza cholerycznego w okolicy miejscowości Więckowice. Cmentarz ten odnowiony został niedawno przez Strażaków Ochotników z tej miejscowości.

Uroczystość poświęcenia kamienia i odnowionego cmentarza odbyła się w sobotę, 15 lipca. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach oraz mieszkańcy miejscowości zebrali się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie ks. Dariusz Trybus odprawił Mszę św. Następnie zebrani przeszli na położony między polami i oddalony o ok. 2 km od wsi cmentarz, na którym pochowani zostali mieszkańcy, którzy zmarli w czasie epidemii cholery, jaka miała miejsce w XIX w. Pochowanych w tym miejscu zostało kilkanaście osób w latach 1831-1873.

   Odnowieniem cmentarza zajęli się Strażacy Ochotnicy z OSP w Więckowicach. Członkowie jednostki, której prezesem jest Damian Prasoł, a komendantem Piotr Kubicki, dzięki finansowemu wsparciu Gminy i własnej pracy zadbali o estetyczny wygląd cmentarza i godne upamiętnienie zmarłych.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum