Ponad 300 zawodników na starcie Biegu Montera

Autor: 11.08.2017 Nr: 32/2017
Na starcie biegu stanęło ponad 300 zawodników.
Na starcie biegu stanęło ponad 300 zawodników.

W sobotę, 5 sierpnia, odbyła się trzecia edycja „Biegu Montera” pod Patronatem Honorowym córki gen. bryg. Antoniego Chruściela – Jadwigi Chruściel, łączniczki w Powstaniu Warszawskim, harcmistrzyni ZHPpgk. Wydarzenie odbyło się w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ideą projektu biegowo-edukacyjnego była popularyzacja wiedzy na temat Powstania Warszawskiego oraz osoby gen. bryg. Antoniego Chruściela pseud. „Monter” – dowódcy Powstania, pochodzącego z Gniewczyny Łańcuckiej. Tutaj, na placu przed Zespołem Szkół odbyły się uroczystości patriotyczne, złożone zostały kwiaty pod pomnikiem gen. „Montera”. O godz. 17.00 zawyły syreny, a następnie minutą ciszy uczczono Bohaterów Warszawy. Po odegraniu hymnu zawodnicy wystartowali w dwóch biegach – półmaratonie na dystansie 21 km (195 uczestników), oraz biegu na 10 km (122 uczestników). W tym samym czasie na przeworskim rynku odbywał się „Bieg Małego Powstańca” dla dzieci. Tutaj też znajdowała się meta pozostałych biegów. Pierwszy z zawodników półmaratonu dotarł do celu po godzinie i 16 minutach, a pierwszy z uczestników biegu na 10 km po 32 minutach. Ostatnim zawodnikiem na mecie, jednak przywitanym wielkimi owacjami, był Paweł Mej – Bosy Biegacz z Baczkowa w gm. Bochnia.

   Kibicujący w oczekiwaniu na biegaczy mogli podziwiać barykadę przygotowaną przez harcerzy ZHR. Na zakończenie rywalizacji odbyła się dekoracja najlepszych zawodników.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum