W świecie masek

Autor: md 11.08.2017 Nr: 32/2017
Warsztaty z papieru mache poprowadziła Bernadeta Korczewska z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (pierwsza z prawej).
Warsztaty z papieru mache poprowadziła Bernadeta Korczewska z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (pierwsza z prawej).

Na pl. św. Michała można już było poczuć niepowtarzalną atmosferę zbliżającego się wielkimi krokami Jarmarku Jarosławskiego. A wszystko to za sprawą warsztatów zatytułowanych „Pod maską jarmarku”, w trakcie których dzieci i dorośli stworzyli unikalne maski z papieru mache.

Papier mache to bardzo stara technika wynaleziona w Chinach, mniej więcej w tym samym czasie, co zwykły papier. Znalazła ona wiele różnych zastosowań. Z masy papierowej można przygotować między innymi maski i to właśnie one były tematem ostatnich warsztatów zorganizowanych w Skwerze Kultury w ramach bloku „Kreatywnie-warsztatowo”, który jest częścią projektu „Kulturalne lato w mieście”. Spotkanie ze sztuką, które odbyło się w czwartek, 3 sierpnia, poprowadziła Bernadeta Korczewska z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

   Wystarczyła wyobraźnia oraz odrobina kolorowych farb, koralików, cekinów i kryształków, aby powstały niepowtarzalne maski, na wzór tych, które można było zobaczyć na dawniej na jarosławskich jarmarkach, na które zjeżdżali kupcy, aktorzy i kuglarze z różnych stron świata.

   Uczestnicy warsztatów z papieru mache przekonali się, że robienie i dekorowanie masek jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i to nie tylko w okresie karnawału.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum