Wycinka pod parking

Autor: bk 11.08.2017 Nr: 32/2017 1
Wycinka pod parking

Mieszkańcy martwią się planowaną wycinką drzew w okolicy osiedli 1000-lecia i Słonecznego. Zastanawiają się czy ma ona coś wspólnego z powstaniem w tym rejonie nowego budynku. Urząd wyjaśnia, że chodzi o wykonanie inwestycji, która została zaplanowana wcześniej.

– Chcą wyciąć drzewa, żeby zrobić parking dla nowego pawilonu, który powstał w tej okolicy. Wszystko to odbywa się bez konsultacji z najbardziej zainteresowanymi, czyli mieszkańcami. Wielu z nich ceni sobie "zieloną ścianę" drzew odgradzających bloki od hałasu z ul. 3-go Maja. A teraz chce się im zafundować betonową pustynię – skarżą się mieszkańcy.

 

   Jak wyjaśnia Małgorzata Młynarska z Kancelari Burmistrza, jest to inwestycja zaplanowana w uzgodnieniu z Radą Dzielnicy.

– Od ubiegłego roku planowaliśmy wykonanie miejsc parkingowych w ciągu ul. Słonecznej, usytuowanych na skarpie od wjazdu od osiedla 1000-lecia do garaży na os. Słoneczne. Takie zadanie znalazło się w tegorocznym budżecie miasta, razem z kilkoma innymi inwestycjami drogowymi, realizowanymi na propozycję i w uzgodnieniu z Radą Dzielnicy nr III – mówi przedstawicielka Urzędu Miasta. Dodaje, że ze względu na zły stan zdrowotny rosnących tam 9 drzew, zagrażających życiu osób korzystających z chodnika oraz kolidujących z wykonaniem planowanej inwestycji, Starosta Jarosławski w maju br. wydał zezwolenie na ich wycinkę.

– W zamian posadzimy co najmniej 9 nowych drzew. Wykonanie miejsc parkingowych jest planowaną inwestycją, niezależną od powstających innych obiektów – podkreśla M. Młynarska.

Teren, na którym wykonany zostanie parking należy do Gminy Miejskiej Jarosław.

Komentarze
Najnowsze na Forum