Pedofil trafił za kratki

Autor: 11.08.2017 Nr: 32/2017

37-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego Grzegorz W. usłyszał wyrok dwóch lat więzienia za molestowanie nieletnich dziewczynek. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w 2014 roku, ostatnie w 2016 r.

Ostatnie ze zdarzeń miało miejsce 13 października 2016 roku, ok. godz. 13. Mężczyzna zaczepił 13-letnią dziewczynkę w Gorliczynie pod pretekstem wskazania mu drogi.

Do jednej z miejscowości gminy Przeworsk, samochodem osobowym koloru czerwonego przyjechał 36-letni mężczyzna. Zatrzymał pojazd i zapytał idącą poboczem dziewczynkę o drogę – relacjonowała w ub. roku mł. asp. Renata Jaremko, rzecznik prasowy KPP w Przeworsku. – Kiedy 13-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego podeszła do samochodu, mężczyzna nie wysiadając z pojazdu zaproponował jej pieniądze i zaczął dotykać ją po udach. Dziewczynka uciekła, natomiast pedofil odjechał z miejsca zdarzenia.

   Dziewczynka powiedziała o tym zdarzeniu swojej matce, po czym ta zgłosiła sprawę na Policję. W wyniku trzymiesięcznych, intensywnych działań operacyjnych, śledczy ustalili i zatrzymali podejrzanego w dniu 28 grudnia 2016 r. Nazajutrz usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

 

Szukał ofiar w okolicach Przeworska. 2 lata spędzi w więzieniu

W toku prokuratorskiego śledztwa ustalono, że 37-latek jeździł po miejscowościach pod Przeworskiem i szukał ofiar. Marzena Strokoń z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku potwierdza, że zaczepiał je, próbował dotykać, a nawet obnażał się przed nimi bądź proponował seks. Choć podobnych sytuacji mogło być więcej, Prokuratura miała na tyle mocne dowody, że mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów w przypadku trzech dziewczynek – dwóch poniżej 15 roku życia i jednej 16-latki.

37-latek dobrowolnie poddał się karze – powiedziała M. Strokoń z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku . – Sąd wymierzył mu 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 metrów przez 10 lat.

   Sąd zobowiązał także mężczyznę do zapłaty zadośćuczynienia dla każdej dziewczynek po 3 tys. zł.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum