Malarstwo i rzeźba

Autor: 11.08.2017 Nr: 32/2017
Dariusz Dałomis (pierwszy z lewej) na wernisażu autorskiej wystawy w trynieckiej galerii.
Dariusz Dałomis (pierwszy z lewej) na wernisażu autorskiej wystawy w trynieckiej galerii.

W piątek, 21 lipca, w Galerii „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy w Tryńczy odbył się wernisaż wystawy prac Dariusza Dałomisa z Wólki Małkowej.

Dariusz Dałomis to jeden z kilku artystów z gminy Tryńcza. Zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Uprawia również rysunek artystyczny. Jest absolwentem jarosławskiego „Plastyka” i PZSP Tarnów, gdzie zdobył dyplom w pracowni konserwacji prof. Zbigniewa Górowskiego. Jest uczestnikiem wielu wystaw artystycznych m.in. Galerii „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy w Tryńczy, CK w Przemyślu, Muzeum Ziemi Leżajskiej. Członek grupy artystycznej „Przykopa”, laureat regionalnych przeglądów plastyki 2008 – II nagroda, 2009 – III nagroda, 2010 – Grand Prix, 2011 – juror honorowy.

   Na prezentowanej wystawie goście mogli obejrzeć rzeźbę, malarstwo i rysunek artysty, a do zwiedzania zachęciła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tryńczy Marzena Rydzik. W wernisażu uczestniczyli znajomi D. Dałomisa, rodzina, a także koledzy-artyści: Henryk Cebula i Krzysztof Dziamara, którzy opowiedzieli o twórczości autora wystawy i ich spojrzeniu na jego sztukę. Wernisaż uświetniła swoim występem solistka Martyna Niemirowska.

 

Komentarze
Popularne