Dziękowali za dar chleba

Autor: ek 18.08.2017 Nr: 33/2017
Dziękowali za dar chleba

W niedzielę, 13 sierpnia w Jaworniku Polskim odbyły się dożynki, podczas których rolnicy dziękowali za tegoroczne plony.

Za dar chleba, jako pierwsi dziękowali mieszkańcy gminy Jawornik Polski. Tam bowiem odbyły się pierwsze w powiecie przeworskim dożynki gminne.

   Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza św. koncelebrowana w kościele parafialnym w Jaworniku Polskim. Po nabożeństwie w barwnym korowodzie rolnicy i ich rodziny niosąc piękne wieńce udali się na plac, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Tam odbyła się część obrzędowa oraz występy zespołów artystycznych. W obecności mieszkańców i zaproszonych gości, starostowie dożynek: Barbara Warchoł i Ryszard Mikulec z Jawornika Polskiego przekazali na ręce wójta Stanisława Petyni bochen chleba. Ten przyjął go z wdzięcznością i podziękował rolnikom za trud ich pracy.

W programie znalazł się także występ kabaretu „Genowefa Pigwa” oraz zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu „Akces”, trwająca do późnych godzin wieczornych. Rozrywek i atrakcji nie brakowało. Smakosze mogli próbować regionalnych potraw z wiejskich stołów.

Komentarze
Popularne