Rodzinne rowerowanie

Autor: bk 18.08.2017 Nr: 33/2017
Rodzinne rowerowanie

W Gminie Przeworsk już po raz trzeci spotkali się najmłodsi miłośnicy jazdy na rowerze. Dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w Rajdzie Małych Rowerków, imprezie organizowanej co roku przez Wójta Gminy Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku.

Na starcie tegorocznego rajdu, który odbył się w sobotę, 12 sierpnia w Urzejowicach stanęło ok. 130 małych rowerzystów, którym towarzyszyli ich rodzice i opiekunowie. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat zebrały się na terenie Stadionu LKS „Promyk Urzejowice” skąd wyruszyły na trasę rajdu. Każdy z uczestników mógł wybrać jedną z dwóch prowadzących ulicami Urzejowic tras. Jedna z nich liczyła 3 km, druga - dłuższa, wymagała pokonania dystansu 5 km.

   Jak podkreślał Daniel Krawiec, wójt Gminy Przeworsk coroczna impreza, zorganizowana na terenie gminy już po raz trzeci cieszy się dużym zainteresowaniem i pozwala nie tylko uczyć najmłodszych aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, jest to także doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu.

   Wszyscy uczestnicy mimo upału pokonali trasę rajdu z uśmiechami na twarzach, a po jego zakończeniu wrócili do domów w doskonałych nastrojach czekając już na przyszłoroczną edycję imprezy.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum