Jednym radość innym smutek

Autor: ts 18.08.2017 Nr: 33/2017

PIŁKA NOŻNA – III LIGA: Pierwsza kolejka nowych rozgrywek w trzeciej lidze była szczęśliwa dla beniaminka w Wólki Pełkińskiej. Wólczanka i jej kibice nie ukrywali radości ze zwycięstwa nad Spartakusem. W odmiennych nastrojach po sobotnim meczu byli natomiast fani i piłkarze JKS-u. Jarosławianie w kompromitujący sposób przegrali w Radzyniu Podlaskim.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Spartakus Daleszyce 2-0 (1-0)

Bramki: 1:0 Gwóźdź 15, 2:0 Jurczak 52.

Wólczanka: Smoleń – Podstolak, Wrona, Walat ż, Przewoźnik – Kocur (84 Wątróbski), Lech ż, Gwóźdź (66 Hul), Mianowany (79 Więcek ż), Szewc – Jurczak (87 Baran).

Spartakus: Kołomański – Ostrowski ż (67 Sitarz), Cedro (85 Kaleta), Gębura, Zawadzki – Dziubek, Szmalec (71 Wychowaniec), Załęcki ż (79 Gil), Jeziorski, Sucharski (60 Wołowiec ż) – Sot ż.

Sędziował Kozłowski (Lublin). Widzów 300.

Najpierw prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba wręczył miejscowym puchar za wygranie IV ligi. Trofeum za tytuł króla strzelców odebrał też Krzysztof Pietluch. Po dekoracji przyszedł czas na inauguracyjny pojedynek. Powrót Wólczanki do III ligi okazał się bardzo udany. Najpierw zaatakowali goście, ale z ich akcji nie wiele wynikało. Skuteczni byli za to miejscowi. Po zagraniu Mateusza Jurczaka z ostrego kąta celnie przymierzył Marek Gwóźdź. W drugiej połowie z główki podwyższył Mateusz Jurczak. W 57 minucie Spartakus mógł pokusić się o honorowe trafienie, ale Damian Smoleń obronił strzał Michała Jeziorskiego.  – Cieszymy się ze zwycięstwa. Zagraliśmy konsekwentnie w defensywie, nie pozwoliliśmy na wiele rywalowi. To co mieliśmy to strzeliliśmy po ładnych akcjach – podsumował Grzegorz Sitek, trener Wólczanki.

Orlęta Radzyń Podlaski – JKS Jarosław 5-0 (4-0)

Bramki: 1:0 Myśliwiecki 4, 2:0 Zmorzyński 5, 3:0 Borysiuk 20 (karny), 4:0 Myśliwiecki 43, 5:0 Kalita 66

Orlęta: Steżała – Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala – Ciborowski (90 Lipiński), Kot (78 Rycaj), Borysiuk, Puton (71 Wiejak), Zmorzyński (86 Mielniczuk) – Myśliwiecki (65 Kalita)
JKS: Zając – Gliniak  ż, Kowalski (46 Boratyn), Maciejewski, Michalak ż – Bała (46 Urbaniak), Tarasenko, Surmiak ż (88 Chmielowiec), Stachyra, Purcha (69 Kmak) – Zawiślak

Sędziował Górka (Tarnów). Widzów: 400

W najczarniejszych snach kibice, piłkarze i działacze JKS-u nie wyobrażali sobie tak katastrofalnej inauguracji. Po raz ostatni tak źle było w 1955 roku…

Niewątpliwie trenera Arkadiusza Barana czeka wiele pracy, bo na razie zespół ma tylko na „papierze”. JKS dokonał kilka ciekawych transferów, ale wszystko działo się tuż przed startem ligi, więc teraz „wychodzi” brak zgrania. Po srogim laniu w Radzyniu Podlaskim jarosławianie muszą się jednak szybko otrząsnąć. Okazja do rehabilitacji będzie już we wtorek w starciu z Avią. Pojedynek z Orlętami zaczął się dla naszej drużyny fatalnie. Po 5 minutach gospodarze wygrywali już 2-0. Pierwszy gol padł po dośrodkowaniu Rafała Borysiuka z rzutu wolnego, po którym piłkę tuż przed zaskoczonym Mateuszem Zającem trącił Paweł Myśliwiecki. Kilkadziesiąt sekund później po klasycznej kontrze wynik w sytuacji sam na sam podwyższył Piotr Zmorzyński. W 20 minucie z rzutu karnego rezultat podwyższył Borysiuk. JKS był wyraźnie rozbity i nie miał pomysłu na „ratowanie” wyniku. Tuż przed przerwą kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Myśliwiecki. Mając już ustawiony pojedynek zespół Orląt ze spokojem prowadził grę w drugiej połowie. W 66 minucie jarosławian „dobił” Kalita.