W podzięce za chleb

Autor: ek 25.08.2017 Nr: 34/2017
W podzięce za chleb

W niedzielę, 20 sierpnia mieszkańcy Gminy Przeworsk dziękowali za tegoroczne plony. W Mirocinie odbyły się dożynki gminne będące ukoronowaniem żniw i ciężkiej pracy rolników.

Ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych w gminie Przeworsk odbyło się w tym roku w Mirocinie. Uroczystość dziękczynną tradycyjnie rozpoczęła Msza św. w intencji rolników. Po niej korowód dożynkowy przemaszerował na stadion sportowy LKS „Start Mirocin”, gdzie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych oraz okolicznościowe przemówienia. Starostowie dożynek pani Maria Pruchnicka oraz pan Mieczysław Jedynak, mieszkańcy Mirocina przekazali symboliczny bochen chleba, którym poczęstowano mieszkańców.

   Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem dobrej zabawy. Na scenie zaprezentowała się kapela „Lwowska Fala”, jak również wiele innych lokalnych zespołów. Gwiazdą wieczoru był zespół „Lancer”. Nie zabrakło również konkursów dożynkowych, animacji i zabaw dla dzieci czy degustacji potraw regionalnych. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Silence” trwająca do późnych godzin nocnych.

Komentarze
Popularne
Komentowane